אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת MyHeritage רוכשת שתי ספקיות שירותי מידע גנטי צילום: אוראל כהן

חברת MyHeritage רוכשת שתי ספקיות שירותי מידע גנטי

החברה קנתה את River Road Bio בעסקה שפרטיה טרם פורסמו; האחרונה מחזיקה ב-SNPedia.com, שהיא מעין וויקיפדיה למידע גנטי, וב-Promethease.com - שירות להשוואה בין נתונים גנטיים שמקורם בחברות צרכניות בין מסד נתונים רפואי

08.09.2019, 10:45 | מאיר אורבך
חברת MyHeritage רוכשת שתי חברות -  SNPedia ו-Promethease. זאת, דרך רכישת חברת River Road Bio, שמנהלת את פעילות השתיים. זו הרכישה העשירית של מיי הריטג', שממצבת את פעילותה בתחום הצרכני של עולם הגנומיקה. סכום הרכישה לא פורסם.

קראו עוד בכלכליסט

SNPedia.com הוקמה ב-2006 והיא אנציקלופדיית גנום מרכזית, שנחשבת לאחד המקורות האמינים ביותר בתחום. היא מכסה 110,413 גרסאות גנטיות ומיי הריטג' צפויה לשמור עליה כמשאב חינמי עולמי. הרוכשת תשתמש בבסיס ידע מקיף זה כדי לשפר גרסאות עתידיות של מוצריה.

יניב ארליך, המדען הראשי של מיי הריטג יניב ארליך, המדען הראשי של מיי הריטג' | צילום: אוראל כהן יניב ארליך, המדען הראשי של מיי הריטג

Promethease.com הוא שירות לאחזור ספרות; הוא מאפשר לצרכנים להעלות את נתוני ה-DNA הגולמיים שלהם (משירותים כמו Ancestry.com, 23andMe ואחרים) ולהשוות אותם אוטומטית ל-SNPedia כדי לראות ממצאים מדעיים רלוונטיים לגבי הגנום שלהם. שירות Promethease עולה כיום 12 דולר ומציע לצרכנים אפשרות לאחסן את נתוני ה- DNA שלהם. מאז השקתו ב-2008, Promethease הפך הפך לאחד משירותי הבריאות הצרכניים הפופולריים ביותר מסוגו. מיי הריטג' תציע את השירות בחינם מהיום ועד סוף השנה; היא תפריד אותו ממוצרי ה-DNA שלה בהמשך. Promethease כשלעצמו לא מספק דו"חות בריאותיים שנשענים על DNA.

"רכישת SNPedia ו-Promethease מרחיבה את הקניין הרוחני של מיי הריטג' בגנטיקה רפואית", מסר ד"ר יניב ארליך, המדען הראשי של החברה.." בהמשך, SNPedia תעצים אותנו להרחיב את היקף דו"חות הבריאות שמסופקים על ידי בדיקת ה- DNA של MyHeritage ומיי הריטג', ותניע אותה להיות מובילה בשוק העולמי בבדיקת DNA לצרכנים. אנו שמחים לשמור על SNPedia כמשאב חופשי לקהילה האקדמית ולצרכנים".

מיי הריטג' הוקמה ב-2003 ומעסיקה כ-500 עובדים. עד כה גייסה כ-49 מיליון דולר. הפריצה המשמעותית שלה היתה ב-2016, לאחר השקת בדיקת DNA שמאפשרת למשתמשים לאתר את קרוביהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות