אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סימנטק במגעים למכירת חטיבת הצרכנות שלה ב-16 מיליארד דולר צילום: wikipedia

סימנטק במגעים למכירת חטיבת הצרכנות שלה ב-16 מיליארד דולר

הרוכשות הן שתי קרנות פרייבט אקוויטי, פרמירה ואדוונט אינטרנשיונל; העסקה לא תסתור עסקה קודמת, במסגרתה תימכר חטיבת המוצרים הארגוניים לברודקום ב-10.7 מיליארד דולר. ואולם, עדיין תהיה זו עסקה מורכבת מאוד, שלא ברור כיצד תתבצע

08.09.2019, 10:56 | שירות כלכליסט

חברת הסייבר סימנטק קיבלה הצעות רכש בהיקף יותר מ-16 מיליארד דולר משתי קרנות פרייבט אקוויטי, זאת לאחר שכבר הסכימה למכור חלק ניכר מעסקיה - כך דיווח הוול סטריט ג'ורנל ע"ב מקורות המקורבים לנושא.

קראו עוד בכלכליסט

הקרנות, פרמירה ואדוונט אינטרנשיונל, פנו לאחרונה לסימנטק בהצעה לרכוש את פעילות הצרכנות של החברה - במרכזה מוצרים כאנטי-וירוס הביתי נורטון, למשל - במחיר של 26-27 דולר למניה. לפי ההצעה, סימנטק תוכל להמשיך בתכניותיה למכור את חטיבת הפעילות הארגונית לברודקום. לדברי המקורבים, מבנה רכישה מסוג זה יוריד את המסים שבעלי המניות יידרשו לשלם.

מטה סימנטק, צילום: wikipedia מטה סימנטק | צילום: wikipedia מטה סימנטק, צילום: wikipedia

עם זאת, עדיין לא ברור איך תצא העסקה לפועל, וכלל לא בטוח שתושלם; יתכן שהחברות פשוט ירכשו את סימנטק ואז ימכרו את החטיבה לברודקום, או שיעדיפו להמתין לסגירת העסקה עם ברודקום לפני שירכשו את חטיבת הצרכנות; מכירת חברה שעומדת בפני עסקה גדולה כמו זו של ברודקום תהיה צעד מורכב ולא שגרתי.

בחודש שעבר הודיעה סימנטק על העסקה עם ברודקום, 10.7 מיליארד דולר היקפה. החברה תכננה להשתמש בהכנסות כדי לחלק דיבידנד מיוחד בסך 12 דולר למניה לאחר סגירת העסקה שצפויה לקראת סוף השנה. החברה הודיעה גם כי תרחיב תכנית רכישה חוזרת של מניות.

מניית סימנטק עלתה בסביבות 16% ל-23.70 דולר מאז דווח על העסקה עם ברודקום, שמעניקה לסימנטק שווי שוק של 14.5 מיליארד דולר. לשם השוואה, עסקה של 26 או 27 דולר למניה תעניק לחברה שווי של 16.4 מיליארד דולר. חברות הפרייבט אקוויטי מאמינות שהתוספת הזו בשווי החברה מוצדקת בשל חוסר היעילות של עסקת ברודקום מבחינת תשלומי המס. בעלי המניות קרוב לוודאי שידרשו לשלם מס גבוה על הדיבידנד, כך לפי המקורבים.

ברודקום שקלה בשלב מסוים לרכוש את כל סימנטק, אך המגעים לא התגבשו לכדי עסקה. פרמירה ואדוונט שקלו גם כן בעבר עסקה דומה. החטיבה הנמכרת לברודקום משרתת חברות אחרות ועזרה להפוך את סימנטק למוכרת הגדולה בעולם של תוכנות אבטחה לרשתות של חברות. עם זאת, חטיבת המוצרים לאנשים פרטיים היא רווחית יותר. בשבוע שעבר הודיעה סימנטק כי המנכ"ל ריצ'רד היל יפרוש לאחר השלמת המכירה לברודקום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות