אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארקו קרובה לעסקה חדשה: תרכוש 1,350 תחנות דלק בארה"ב תמורת 415 מיליון דולר צילום: גלעד קוולרצ'יק

ארקו קרובה לעסקה חדשה: תרכוש 1,350 תחנות דלק בארה"ב תמורת 415 מיליון דולר

החברה הבת GPM חתמה על מכתב כוונות לא מחייב על עקרונות הסכם - שצפוי להככפיל את כמות הדלק השנתית שמוכרת החברה בתחנותיה; אשראי בנקאי בריבית של 4% יממן את העסקה

08.09.2019, 12:05 | חזי שטרנליכט

חברת  ארקו החזקות חתמה על מכתב כוונות לא מחייב להכפלת פעילות החברה הבת GPM, זרוע תחנות הדלק  של ארקו בארה"ב. החברה מתכננת לרכוש 1,350 תחנות דלק בניהול צד שלישי ועוד 70 תחנות דלק וחנויות נוחות שתפעיל בעצמה בתמןרה ל-415 מיליון דולר.

בכוונת החברה להרחיב ולנצל את קו האשראי שמעמידים לה בנקים מקומיים בארה"ב. "יש לנו כיום קו אשראי בהיקף של 200 מיליון דולרים מהבנקים בארה"ב והוא הורחב לחצי מיליארד דולר", אמר לכלכליסט מנכ"ל החברה אריק קוטלר, בעל המניות הגדול בארקו (33.27%). "העלות של קו האשראי עומדת על ריבית של כ-4% בשנה, וזו לא עלות גבוהה", הוסיף קוטלר.

העסקה המתגבשת, אם תושלם, תוסיף לארקו מכירות ל עד 1.1 מיליארד גלון דלר בשנה, שיכפילו את הנפח השנתי ל-2.2 מיליארד גלונים. ארקו צפויה להיכנס לפעילות חדשה בעוד 11 מדינות נוספות בארה"ב ובסה"כ לפעול ב-33 מדינות. 

התרומה של הפעילות הנרכשת לרווחיות (כאמור, אם המכתב יתגבש להסכם סופי), לרווח פני פחת, מיסים והתאמות בחישוב לפי תחנת דלק (Store Level EBITDA) עומדת על כ-75 מיליון דולר לשנה. התרומה כוללת ל-EBITDA של  GPM עומדת על כ-55 מיליון דולר בשנה. חברת הבת GPM בהיקף של כ-55 מיליון דולר בשנה. ה-Store Level EBITDA של GPM עמד ב-2018 על 142 מיליון דולר וה--EBITDA המתואם הכולל של החברה עמד על  84 מיליון דולר..

"השוק של תחנות הדלק בארה"ב, כולל קרוב ל-150 אלף תחנות דלק וחנויות נוחות בארה"ב. יש שם כמות אדירה של עסקאות, זה שוק גדול שעובר הליכי  קונסולידציה. לאחר השלמת העסקה, נהיה עם 2,800 תחנות דלק ועדיין יהיה לנו נתח של פחות מ-2% מהשוק", אמר קוטלר 

במסגרת העיסקה תרכוש GPM גם את הבעלות על כ-100 נכסי נדל"ן, שיקנו לה יותר גמישות מימונית ואפשרות ללקיחת אשראי. לאחר השלמת העיסקה תגדל פעילות GPM לכ-1,350 תחנות בהפעלה עצמית ובנוסף תחזיק ב-1,450 תחנות דלק המופעלות על ידי צדדיים שלישים.

מנכ"ל ארקו אריק קוטלר , צילום: גלעד קוולרצ מנכ"ל ארקו אריק קוטלר | צילום: גלעד קוולרצ'יק מנכ"ל ארקו אריק קוטלר , צילום: גלעד קוולרצ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות