אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפועל באר שבע מבקשת להפוך לחברה בע"מ צילום: עוז מועלם

הפועל באר שבע מבקשת להפוך לחברה בע"מ

הקבוצה, שמוחזקת על ידי חברת "א.א. החברה לקידום הספורט באר שבע" שבבעלות אלונה ברקת, היא כיום מוסד ללא כוונת רווח (מלכ"ר) ותהפוך, ככל הנראה, לחברה פרטית בבעלותה

08.09.2019, 12:15 | שירות כלכליסט

הפועל באר שבע מבקשת להפוך לחברה בע"מ. הקבוצה, המוחזקת על ידי חברת "א.א. החברה לקידום הספורט באר שבע" שבבעלות אלונה ברקת, היא כיום מוסד ללא כוונת רווח (מלכ"ר) ותעבור, ככל הנראה, לחברת קרן משפחת ברקת בע"מ (חל"צ), שהיא חברה פרטית.

קראו עוד בכלכליסט

אלונה ברקת, צילום: ראובן שוורץ אלונה ברקת | צילום: ראובן שוורץ אלונה ברקת, צילום: ראובן שוורץ

בעוד שלא צפוי שינוי בהתנהלות היום-יומית של המועדון, משמעות המהלך תהיה שהחברה החדשה תוכל להתנהל כחברה בע"מ - מה שישפיע על השורה התחתונה של החברות העסקיות של משפחת ברקת, ועל תשלומי מס הצפויים. כמו כן, בעלים של חברה בע"מ יכול להשתמש ברווחים מפעילות כדורגל. עם זאת, כרגע הפועל באר שבע היא עסק מפסיד וברקת מעבירה, מדי שנה, עשרות מיליוני שקלים לחברה.

יש לציין שבמועדון טוענים כי מחלקת הנוער של הפועל באר שבע תמשיך להיות חברה ציבורית, וכך תוכל להמשיך לקבל כספים מהעירייה. בנוסף, לא אמור להיות שינוי בהסכמים בין העירייה להפועל באר שבע בכל הקשור לשימוש במתקנים שמומנו וממומנים על ידי הציבור.

בפברואר 2017 הוחלט שקבוצות בליגת העל בכדורגל יוכלו לבקש להירשם כ"עוסק מורשה", אך רוב המועדונים בישראל פועלים כמלכ"ר. ההחלטה של ההתאחדות לכדורגל נועדה לסייע למועדוני כדורגל לפעול כגוף עסקי שמטרתו רווחים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות