אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הלך לעולמו מזכ"ל ההסתדרות לשעבר, ישראל קיסר צילום: סער יעקב, לע"מ

הלך לעולמו מזכ"ל ההסתדרות לשעבר, ישראל קיסר

קיסר, שכיהן כיו"ר ההסתדרות במשך 8 שנים ואחר כך שימש כסגן ראש הממשלה של רבין וכשר התחבורה, נפטר בגיל 88 בעקבות דלקת ריאות שהסתבכה

08.09.2019, 20:35 | ynet

מזכ"ל ההסתדרות לשעבר, ישראל קיסר, הלך לעולמו בגיל 88. קיסר, שכיהן כחבר כנסת מטעם מפלגת העבודה, שימש כיו"ר ההסתדרות במשך שמונה שנים בין 1984 ל-1992. לאחר מכן הוא מונה לסגן ראש הממשלה של יצחק רבין וכיהן במקביל כשר התחבורה.

קיסר נפטר בבית החולים וולפסון בחולון, שם היה מאושפז בשבוע האחרון כתוצאה מדלקת ריאות שהסתבכה. הוא הותיר אחריו שני ילדים (אבישי וראומה) וחמישה נכדים. קיסר יובא למנוחות ביום שני בבית העלמין גני אסתר בראשון לציון, בשעה 16:00.

ישראל קיסר ב 1994 אז שימש כסגן ראש הממשלה, צילום: סער יעקב, לע"מ ישראל קיסר ב 1994 אז שימש כסגן ראש הממשלה | צילום: סער יעקב, לע"מ ישראל קיסר ב 1994 אז שימש כסגן ראש הממשלה, צילום: סער יעקב, לע"מ

קיסר נולד ב-1931 בעיר צנעא בתימן וכשהיה בן שנתיים עלה לארץ עם משפחתו. לפני מלחמת העצמאות ואחריה למד ועבד במרכז נוער לעולים חדשים. את שירותו הצבאי סיים כקצין בדרגת סרן. לאחר שסיים לימודי תואר ראשון באוניברסיטה העברית הוא פנה לשירות הציבורי. תפקידו הראשון היה בשנת 1960, כשמונה לעוזר ויועץ לשר העבודה גיורא יוספטל. לאחר מכן שירת כיועץ תעסוקה ראשי במשרד העבודה.

בשנת 1966 החל קיסר לעבוד בהסתדרות. עד שנת 1971 היה יו"ר מחלקת הנוער והספורט ואף כיהן כיו"ר מחלקת כוח אדם. בשנים 1972–1977 כיהן כגזבר ההסתדרות. בשנים 1977–1984 עמד בראש האגף לאיגוד מקצועי וכיהן כסגנו של מזכ”ל ההסתדרות דאז, ירוחם משל. לאחר מכן, כאמור, החליף אותו בתפקיד המזכ"ל.

בכנסת ה-11, בתקופת כהונתם של שמעון פרס כראש הממשלה ויצחק מודעי כשר האוצר, תמך בתוכנית הממשלה לייצוב הכלכלה, אך נאבק למניעת ירידה תלולה של המשכורות והגדלת שיעור האבטלה. בשנת 1992 התמודד על הנהגת מפלגת העבודה, קיבל קרוב ל-20% מהקולות והפסיד לרבין. בממשלתו הוא כיהן כאמור כשר התחבורה, תפקיד שבו המשיך לכהן לאחר הרצח, בממשלתו של שמעון פרס. בשנת 1996, לאחר 12 שנים במשכן, הוא פרש מהכנסת.

ח"כ איציק שמולי ממפלגת העבודה כתב בטוויטר בעקבות מותו של קיסר: "התעצבתי מאוד לקבל את הבשורה המרה על לכתו של אחד מענקי מפלגתי, ישראל קיסר ז״ל. קיסר, מגן העובדים והגמלאים בהסתדרות, שר פעלתן וממנהיגי מפא"י, היה סמל למנהיגות חברתית שפרצה מלמטה ולעולם לא שכחה את ייעודה. חשתי תמיד כבוד עצום על שאדם גדול כזה עוקב ומעודד אותי מרחוק. נוח בשלום".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
קיסר חיסל את ההסתדרות
למרות שהיה פועל חרוץ בעיקר בתפקידו באגף האיגודים המיקצועיים בשעתו כמזכל כשל באופן חסר סליחה . היה יושב במזנון הוועד הפועל בבוקר וכולם זחלו בתחינה לחלט את 9ניו. אחר כך השתגע והתמודד מול פרס ורבין וקיבל כמזכל מספר החלטות שקודמו ירוחם משל היה צורח מה הוא עולל להסתדרות.הייתי שם. יהודי נחמד צנוע והיו לט סיבות טובות להשאר צנוע. נכון בנה ועשה רבות אבל כמזכל היה כשלון גדול. אחרי מות קדושים. אבל מי שחווה את גבהות הלב וצבא העבדים שהתחנף סביבו קיבל גועל נפש. הייתי שם. ואנני סולח לו ורבים ראו ושתקו.
בנגוריון שמש  |  10.09.19
לכל התגובות