אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
 עוד עזיבה במשרד המבקר: היועמ"ש יורם רבין מסיים את תפקידו - ימונה לנשיא המכללה למינהל

עוד עזיבה במשרד המבקר: היועמ"ש יורם רבין מסיים את תפקידו - ימונה לנשיא המכללה למינהל

רבין שימש כיועץ המשפטי של משרד מבקר המדינה מאז 2016; הוא יחליף את פרופ' אורן קפלן, שהודח ביולי מתפקיד נשיא המכללה למינהל

08.09.2019, 22:42 | שחר אילן

 עוד עזיבה במשרד מבקר המדינה. היועץ המשפטי של המשרד פרופ' יורם רבין עוזב את תפקידו; הוא ימונה לנשיא המכללה למינהל במקומו של פרופ' אורן קפלן שהודח ביולי. רבין עוזב למוסד שמילא בו תפקידים בכירים בעבר.

קראו עוד בכלכליסט

פרישתו של רבין מצטרפת לשורת זעזועים במשרד מבקר המדינה מאז כניסת המבקר החדש מתניהו אנגלמן לתפקידו: החלפת המנכ"ל אלי מרזל, הפסקת כהונת היועץ לענייני שחיתות עמיחי שי וכן פרישת הדובר שלמה רז. בכיר במשרד מבקר המדינה אמר כי רבים במשרד היו רוצים לעזוב ו"רבין מצא הזדמנות טובה". לדבריו, היו לרבין חילוקי דעות עם המבקר, "אך הוא עזב כג'נטלמן, בלי דרמות".

רבין עזב מקום עבודה סוער אחד ויגיע למקום עבודה סוער שני. כאמור הוא ימונה לנשיא המכללה למינהל במקומו של קפלן, שבצעד חריג מאוד הודח ביולי האחרון ע"י חבר הנאמנים. ההדחה נעשתה על רקע חילוקי דעות בנוגע לאופן ניהול המכללה, בהם סירובו של קפלן לפעול לקיצוץ תנאי הפנסיה של ותיקי המוסד.

רבין החליף בתחילת 2016 את היועמ"שית הקודמת של משרד המבקר, עו"ד נורית ישראלי ששימשה בתפקיד במשך 14 שנה. הוא נבחר ע"י המבקר הקודם יוסף שפירא מבין המועמדים שהגישה לו ועדת איתור בראשות שופט העליון לשעבר יצחק זמיר. 

יורם רבין יורם רבין יורם רבין

יצוין כי המבקר אנגלמן החליף את כל חברי ועדת ההיתרים שליד משרדו שסירבה לאפשר לראש הממשלה בנימין נתניהו לקבל תרומות מבעלי הון. ישראלי היתה בין חברי הוועדה שהוחלפו.

רבין, יליד 1967. סיים תואר ראשון במשפטים במכללה למינהל וקיבל תואר שני ותואר שלישי במשפטים מאוניברסיטת תל אביב. הוא נחשב מומחה למשפט ציבורי ומשפט פלילי ונושאי זכויות אדם. מ-2011 ועד למינויו ליועמ"ש המבקר כיהן כדיקן בבית הספר למשפטים של המכללה למינהל.

יו"ר דירקטוריון המכללה למינהל אבי בלשניקוב אמר: "לא יכולנו לחלום על מועמד טוב לנשיאות המכללה. אני משוכנע, כי תחת הנהגתו של רבין נצליח לבסס את מעמדנו כמכללה המובילה בישראל". רבין אמר כי "המינוי לנשיא המכללה הוא הגשמת חלום עבורי, ואני רואה בתפקיד אתגר גדול. אני מסיים קדנציה מרתקת במשרד מבקר המדינה, ואני מודה למבקר, מתניהו אגלמן, על ברכת הדרך שהעניק לי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
בטח בירך לדרך, סילק את כול בעלי מקצוע ונסיון מישדר
אנגלמן איש מושחת מיתחילת קרייקה שלו ובזה התמתחותו, בוודאי איש מתאים ונוח לנתניהו במיוחד במצבו המסובך. למעשה אנגלמן, תוך נצול תקופת הביינים בין הבחירות כדי לעקר מיכול תוחן ותבקיד כילוחם נגד שחתות שילטונית וגם תופעות אנטי דמוקרטיות בשילטון ישראלי את משרד החשוב ביותר במלחמה על טוהר מידות וכיבוד החוקים במדינה. עכשיו מדינה התנהל כמה עסק פרטי של משפחת מלוכה ללא חוק וללא ביקורת
אלה  |  09.09.19
לכל התגובות