אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: ג'יי.פי מורגן צפוי לזכות בתפקיד היועץ הראשי בהנפקת ארמקו צילום: רויטרס

דיווח: ג'יי.פי מורגן צפוי לזכות בתפקיד היועץ הראשי בהנפקת ארמקו

בנק ההשקעות האמריקאי יזכה כנראה באחד החוזים החשובים והגדולים בתעשיית ההנפקות, זה של ענקית הנפט הסעודית; לפי הדיווחים, ההחלטה קשורה לאכזבה של הסעודים מהעבודה שביצע מורגן סטנלי בהנפקת אובר

09.09.2019, 08:44 | שירות כלכליסט

ג'יי.פי מורגן קרוב לזכייה באחד החוזים החשובים והגדולים בתעשיית ההנפקות: לפי דיווחים בארה"ב, בנק ההשקעות האמריקאי יזכה כנראה בתפקיד היועץ הראשי בהנפקת ארמקו (Aramco), ענקית הנפט הסעודית. במקרה כזה המפסיד הגדול יהיה מורגן סטנלי, המתחרה העיקרי על התפקיד; לפי הדיווח, ההחלטה קשורה לאכזבה מהעבודה שביצע מורגן סטנלי בהנפקת אובר.

קראו עוד בכלכליסט

משרדי חברת ארמקו, צילום: רויטרס משרדי חברת ארמקו | צילום: רויטרס משרדי חברת ארמקו, צילום: רויטרס

הממשל הסעודי הוא בעל מניות באובר, באמצעות קרן ההשקעות הסעודית, וגורמים בממשל התאכזבו מהתחזיות שהציג הבנק לרמות הביקושים בהנפקה הראשונית שביצעה אובר בודש מאי – מניית אובר נפלה ב-18% ביומיים שלאחר ההנפקה והיא עדיין נסחרת בשווי נמוך ממחיר ההנפקה, שעמד על 45 דולר (ננעלה בשישי האחרון ב-31.86 דולר).

מורגן סטנלי ישתתף בהנפקה לצד בנקים נוספים (גולדמן זאקס, סיטיגרופ, HSBC) אך לא בתפקיד היועץ הראשי. עדיין לא ידוע המועד הצפוי של הנפקת אמקרו, האחראית הראשית על הכנסות הממלכה הסעודית, שהיא גם החברה הרווחיות ביותר בעולם. המהלך כבר נדחה פעם אחת בשנה שעברה, אך עתה נראה כי הסעודים מעוניינים להוציא את ההנפקה לפועל עד 2021 לכל היותר, בשל החשש מהאטה נוספת בכלכלה הגלובאלית שתצמצם את נכונות המשקיעים להשתתף בהנפקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות