אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איל ההשקעות מארק מוביוס: "ההשקעה הנכונה היום היא בזהב" צילום: בלומברג

איל ההשקעות מארק מוביוס: "ההשקעה הנכונה היום היא בזהב"

לדבריו, מחירו של הזהב צפוי לעלות עוד על רקע שיעורי הריבית היורדים בעולם. איל ההשקעות ממליץ למשקיעים להחזיק 10% מתיק ההשקעות שלהם בזהב והשאר במניות מניבות; דיווח: סין הוסיפה כ-100 טונות לרזרבות הזהב שלה"

09.09.2019, 12:46 | שירות כלכליסט

אפילו שמחירי הזהב ממשיכים להתקרב לרמות השיא שלהם, איל ההשקעות מארק מוביוס סבור שרכישת המתכת הזהובה היא הדרך הנכונה עבור משקיעים כרגע. מחיר הזהב הגיע בתחילת אוגוסט לשיא כל הזמנים ונסחר ברמה של 1,520 דולר לאונקיה.

קראו עוד בכלכליסט

על פי מוביוס, מחירו של הזהב צפוי לעלות עוד על רקע שיעורי הריבית היורדים בעולם. "הזהב הוא הדרך הנכונה לדעתי להשקעה, בגלל העלייה המדהימה בזמינות הכסף. כל הבנקים המרכזיים מנסים להוריד את שיעורי הריבית, ומזרימים כסף לתוך המערכת. בנוסף יש את כל המטבעות הקריפטוגרפיים, כך שאף אחד לא יודע כמה כסף מסתובב שם בחוץ", אמר מוביוס, מייסד ושותף במוביוס קפיטל פרטנרס בראיון ל-CNBC.

איל ההשקעות מארק מוביוס. בעד הזהב , צילום: רויטרס איל ההשקעות מארק מוביוס. בעד הזהב | צילום: רויטרס איל ההשקעות מארק מוביוס. בעד הזהב , צילום: רויטרס

מחירי הזהב רשמו היום עליות, אחרי שנפלו בכמעט 1% במחזור המסחר הקודם, וזאת על רקע הציפיות להקלת המדיניות המוניטרית בכלכלות הגדולות בעולם, על רקע המידע הכלכלי החלש, ולמרות עלייה ברווחים המוגבלים של מניות, כך על פי רויטרס.

זהב, צילום: בלומברג זהב | צילום: בלומברג זהב, צילום: בלומברג

על פי מוביוס, למשקיעים כדאי להחזיק 10% מתיקי ההשקעות שלהם בזהב (פיזי), והשאר צריך להיות מושקע במניות מניבות. מוביוס הסביר שהממשל האמריקני בראשות דונלד טראמפ לא מעוניין בדולר חזק, ולכן הוא מתכוון להחליש את הדולר מול מטבעות אחרים. "ברגע שהם יעשו זאת, מטבעות אחרים יחלשו גם כן. אנשים הולכים להבין סוף סוף שחייבים להחזיק בזהב, כי כל המטבעות יאבדו מערכם", הוא הסביר.

"דונלד טראמפ לא מעוניין בדולר חזק, ולכן הוא מתכוון להחליש את המטבע האמריקאי מול מטבעות אחרים", צילום: רויטרס "דונלד טראמפ לא מעוניין בדולר חזק, ולכן הוא מתכוון להחליש את המטבע האמריקאי מול מטבעות אחרים" | צילום: רויטרס "דונלד טראמפ לא מעוניין בדולר חזק, ולכן הוא מתכוון להחליש את המטבע האמריקאי מול מטבעות אחרים", צילום: רויטרס

למרות ההאטה המתמשכת ושוק המניות החלש, מוביוס אומר שזה זמן טוב להשקיע בהודו לטווח הארוך. עם זאת, החשש הגדול ביותר הוא המיסוי במדינה. בראיון שנתן לאחרונה, אמר מוביוס שקיים בלבול מוגבר בנוגע למיסוי, לאחר שממשלתו של ניאנדרה מודי הודיעה על ביטול מס השקעות זרות שחוקק לאחרונה. הוא הוסיף שביטול המס הזה הוא צעד חכם לדעתו.

במקביל דווח היום בסוכנות הידיעות בלומברג כי סין הוסיפה כמעט 100 טונות לרזרבות הזהב שלה. בסך הכל מחזיקה סין נכון לאוגוסט ב-62.45 מיליון אונקיות זהב, וזאת לעומת 62.26 מיליון אונקיות ביולי. לפי ההערכות, המהלך של סין נוגד על מנת לאגור נשק כחלק ממלחמת הסחר בין ארה"ב לבייג'ין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות