אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברות האנרגיה נערכות ליום שבו החשמל לא יעלה לנו כסף צילום: עמית שעל

30 דקות או פחות

חברות האנרגיה נערכות ליום שבו החשמל לא יעלה לנו כסף

מיקי שטיינר, שמוביל בישראל את פעילות החדשנות של אינוג'י, אחת מחברות האנרגיה הגדולות באירופה, מסביר אילו שירותים נוספים מתכננות לספק החברות כשמחירי החשמל יצנחו ואיך הטכנולוגיה הישראלית תשתלב במודל החדש

09.09.2019, 12:51 | שירות כלכליסט

זה נשמע לא הגיוני, אבל בעולם כבר מדברים על היום שבו החשמל יהיה הרבה יותר זול ואולי אפילו לא יעלה לנו כסף - במקום להפיק אותו בתחנות גדולות ויקרות, הוא ייוצר מפאנלים סולאריים על גגות הבתים המפעלים או אפילו מפאנלים שקופים שישולבו בחלונות הבניינים, מאנרגיית הרוח ומתחנות קטנות וזולות יותר לתפעול.

ומה יעשו אז חברות החשמל? מיקי שטיינר, מנהל פעילות החדשנות של אינוג'י ישראל, מסביר שהן כבר נקראות חברות אנרגיה, כדי להדגיש את ההיערכות לשינוי. ובתוך החברות מתכננים לספק ללקוחות שירותים נוספים, כמו ניהול חכם של בנייני משרדים.

לפרקים נוספים של הפודקאסט "30 דקות או פחות" ליחצו כאן

עד לפני כשלוש שנים ניהל שטיינר 800 עובדים במרכז המו"פ הישראלי של ענקית התוכנה הגרמנית SAP, וזו היתה הפעם הראשונה שהוא עבד בקונצרן גרמני, אחרי שנים של עבודה עם אמריקאים. בשיחה בפודקאסט "30 דקות או פחות" הוא מספר שבניגוד להנחה המוקדמת, הגרמנים הרבה יותר קרובים אלינו במנטליות מאשר האמריקאים ויגידו לכם את כל האמת בפנים, בלי לטייח.

מיקי שטיינר, צילום: עמית שעל מיקי שטיינר | צילום: עמית שעל מיקי שטיינר, צילום: עמית שעל

הצוות הקטן שלו, שמייצג בארץ את אינוג'י, אחת מחברות האנרגיה הגדולות באירופה, הספיק להשקיע בלא פחות מ-13 סטארט-אפים שנתיים וחצי של פעילות בלבד - ועוד היד נטויה. שטיינר מספר על החברות הגרמניות ששולחות לכאן עוד ועוד נציגים בשנים האחרונות בניסיון להבין "מה אנחנו שמים לילדים באוכל שמוציא מהם חדשנות ויצירתיות", אילו תחומים מעניינים את אינוג'י בישראל ואיך בגרמניה מייצרים יותר חשמל "ירוק" מאשר בישראל שטופת השמש.

חברות האנרגיה נערכות ליום שבו החשמל לא יעלה לנו כסף
 
להאזנה לפודקאסט
לחץ כאןחברות האנרגיה נערכות ליום שבו החשמל לא יעלה לנו כסף

מראיינים:

נבות וולק, איש הייטק. 

אביב פרנקל, איש התקשורת וסטארט-אפיסט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות