אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות מקרקעי ישראל תובעת את נאות קדומים: מפעילה גן ארועים לא חוקי צילום: Youtube

רשות מקרקעי ישראל תובעת את נאות קדומים: מפעילה גן ארועים לא חוקי

מכתב התביעה שהוגש היום עולה כי החברה, המנהלת את הגן הלאומי הסמוך למודיעין, משכירה חלק מהשטח לגן ארועים לא חוקי, בניגוד להסכמים עם רמ"י

09.09.2019, 14:03 | נמרוד בוסו
פרקליטות מחוז מרכז הגישה היום (ב') בשם רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) כתב תביעה לבית משפט השלום ברמלה, לקבלת צו מניעה קבוע ולסילוק יד נגד חברת "נאות קדומים בע"מ", המנהלת את הפארק הלאומי נאות קדומים הסמוך למודיעין, וחברת האירועים "הדומים – החברה לאירועים בטבע בע"מ", בגין הפעלת גן אירועים בניגוד להתקשרות החוזית עם רשות מקרקעי ישראל.

מכתב התביעה עולה כי חברת נאות קדומים חוכרת שטח של אלפי דונמים, המשמש בין היתר לשמורת הטבע הלאומית "נאות קדומים" ביער בן שמן, במיקום סמוך למודיעין, וזאת מכוח חוזה חכירה אשר נחתם מול רשות מקרקעי ישראל. הנתבעת הנוספת היא חברה פרטית המפעילה מזה מספר שנים גן אירועים במקום, בו מתקיימים אירועים פרטיים כגון חתונות, ללא קבלת הסכמת רשות מקרקעי ישראל בניגוד להסכם בין הצדדים ואף בניגוד לחוק, שכן הפעלת גן האירועים מנוגדת לתכניות המתאר החלות על המקרקעין.

גן אירועים (ארכיון), צילום: Youtube גן אירועים (ארכיון) | צילום: Youtube גן אירועים (ארכיון), צילום: Youtube

"הנתבעות קיבלו מן הרשות התראות חוזרות ונשנות להפסיק את פעילותו של גן האירועים במקום ובתגובה נתנו גורמים בכירים מטעם חברת נאות קדומים לנציגי הרשות במספר הזדמנויות שונות התחייבויות מפורשות כי פעילות גן האירועים הופסקה ולא יתקיימו עוד אירועי חתונות במקום בשנת 2019" נכתב בכתב התביעה, אלא שחרף התחייבויות אלו, כך נטען, ממשיכות החברות להפעיל את גן האירועים, ולכן נאלצה רשות מקרקעי ישראל להגיש את התביעה.

עוד צויין כי נגד הגן תלוי צו מניעה שאמור להיכנס לתוקף ביום 1.10.19 בעקבות תביעה שהגישה הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה חבל מודיעין, נוכח העובדה שפעילות הגן אינה תואמת את תכניות המתאר החלות על המקום. וכי מתנהל נגד הגן הליך משפטי בעניין היעדר רישיון עסק.

בכתב התביעה, שהוגש על ידי עוה"ד שירן איתן ורועי בן-עמי, נכתב כי: "תביעה זו מבקשת ליתן תוקף לאינטרס ציבורי מובהק והגנה על עקרונות היסוד מכוחם מנוהלים מקרקעי המדינה. אחד מעקרונות חשובים אלה הוא, כי הפרט אינו יכול לעשות במקרקעי הציבור ככל הישר בעיניו ולפעול על-פי רצונו ושיקוליו הבלתי מוגבלים, והוא כפוף לנורמות קבועות החלות על כל הציבור באופן שווה". עוד צוין כי: "הפעילות המתוארת לעיל מתבצעת במטרה להפיק רווחים כספיים על חשבון קופת הציבור, תוך זלזול מוחלט בשלטון החוק, במדיניות התכנונית ותוך הפרה בוטה של חוזה החכירה אשר נחתם בין התובעת לנתבעת 1 (חברת נאות קדומים) והחל על המקרקעין".

מחברת נאות קדומים טרם נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות