אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענבל אור על כתב האישום: "זאת הונאה, זרקו אותי לרחוב" צילום: יריב כץ

ענבל אור על כתב האישום: "זאת הונאה, זרקו אותי לרחוב"

אשת הנדל"ן לשעבר הגיבה בפייסבוק על 15 סעיפי אישום שהוגשו נגדה בגין עבירות על חוק המע"מ, פקודת מס הכנסה, עבירות מרמה בנסיבות מחמירות כלפי לקוחות ועבירות על חוק הגנת הצרכן: "נעשה לי עוקץ, אני הקורבן"

09.09.2019, 14:06 | ליטל דוברוביצקי

ענבל אור מגיבה לראשונה לכתב האישום נגדה: לאחר שביום רביעי האחרון בית משפט השלום בתל אביב הגיש כתב אישום נגד אשת הנדל"ן, אור מגיבה היום (ב') בפייסבוק: "הפרקליטות מודעת כי נעשתה כלפי הונאה. אני מאמינה שבמסגרת הדיונים בבית משפט האמת סוף כול סוף תצא לאור - ויהיה סוף לעינוי הדין הזה שנמשך יום יום".

קראו עוד בכלכליסט

ענבל אור בביהמ"ש, צילום: יריב כץ ענבל אור בביהמ"ש | צילום: יריב כץ ענבל אור בביהמ"ש, צילום: יריב כץ

אור הוסיפה: "פניתי בשנים האחרונות לכל מערכת החוק. גיליתי שאין מערכת, הכול מושחת. יש פה מאפיה. נעשה לי עוקץ. אני הקורבן בפרשה. אני מברכת את הפרקליטות - אולי סוף כל סוף נקבל את התשובות הברורות והאמת תצא לאור. אני רוצה להזכיר לכם מי אני: עד לפני 3.5 שנים הייתי יזמית נדל"ן בולטת, בעלת שליטה ב-17 חברות נדל"ן.

"איכלסתי מאות יחידות דיור. במרץ 2016 החלו פרסומים באמצעי התקשורת לפיהם העלמתי מס והשארתי משפחות בחוץ. ככה הכניסו אותי להליכים משפטיים. הכריזו עלי פושטת רגל על אף שיש לי דירות ומיליונים רבים. לפני כשנתיים גיליתי על הונאה ועוקץ שבוצעו כלפי ואפילו אני רואה צוואה שכבר הכינו לי. אני רואה שאין תקשורת ואין בתי משפט". 

עוד אמרה אור: "נישלו אותי והשליכו אותי לרחוב. לקחו ממני את הרכב, תלשו ממני את הרהיטים. בקרוב אעלה סדרה בה אחשוף את כל האמת בפרשה. אני אחשוף שם את ניסיון החיסול שעברתי, את רגעי האימה. אני אמשיך לפעול ולהילחם למען הוצאת האמת לאור. אמשיך לפעול למען טיהור שמי. כתב האישום יוציא את האמת לאור ואני מאחלת לי שאצליח לעצור את השחיתות הממסדית המתנהלת במדינה שלנו. אתם תלמדו מהפרשה הזו הרבה".

נזכיר כי בשבוע שעבר, 3.5 שנים לאחר שנפתחה נגדה חקירה פלילית, הגישה פרקליטות מיסוי וכלכלה לבית משפט השלום בתל אביב כתב אישום נגד אור וכן נגד חברות שהיו בשליטתה, כמו גם נגד דרור גלעדי, ששימש סמנכ"ל הכספים בחלק מהחברות. כתב האישום נגד אור כלל 15 אישומים בגין ביצוע עבירות על חוק המע"מ, פקודת מס הכנסה, עבירות מרמה בנסיבות מחמירות כלפי לקוחות וכלפי מנהל סניף בנק, וכן עבירות על חוק הגנת הצרכן.

אור (43) נחשבה במשך שנים ל"מלכת קבוצות הרכישה" בישראל והחזיקה בחברת אור סיטי נדל"ן. היא הצטיירה כסיפור של הצלחה מסחררת, ובמקביל הפכה לסלבריטאית והרבתה להופיע בתקשורת. בשנת 2016 הקבוצה שלה נקלעה להליכי חדלות פירעון ולבסוף פורקה. גם אור נכנסה אישית להליך פשיטת רגל ומונה לנכסיה נאמן. במקביל למישור האזרחי, שם התנהלו ומתנהלים הליכי חדלות פירעון מול נשיא בית משפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין, נחקרה משנת 2016 לאחר קריסת הקבוצה על ידי משטרת ישראל ורשות המיסים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות