אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אוניברסיטאות ישראליות מככבות במדד הבוגרים יזמי ההייטק של Pitchbook צילום: ויקיפדיה

אוניברסיטאות ישראליות מככבות במדד הבוגרים יזמי ההייטק של Pitchbook

אוני' ת"א הגיעה למקום השמיני בדירוג השנתי של חברת המחקר, מקום עליו שמרה זה השנה השנייה. המדד מדרג מוסדות אקדמיים לפי מספר הבוגרים שהקימו חברות, ההון שגייסו ועוד; במקום הראשון ניצבת סטנפורד, שבוגריה הקימו את גוגל, פייפאל ועוד

09.09.2019, 15:53 | הגר רבט
האוניברסיטאות הישראליות מככבות גם השנה בדירוג הבוגרים יזמי ההייטק שהפיצה חברת המחקר Pitchbook: אוניברסיטת תל אביב מדורגת במקום השמיני זו השנה השנייה; היא האוניברסיטה הלא אמריקאית הראשונה ברשימה, שלושה מקומות לפני ייל שמדורגת במקום ה-11.

קראו עוד בכלכליסט

את הרשימה - שמדרגת בוגרי תואר ראשון - מובילה כרגיל אוני' סטנפורד, שעל בוגריה נמנים כמה ממייסדי החברות הגדולות בעולם, כמו גוגל, פייפאל ונטפליקס, אחריה אוני' ברקלי קליפורניה ובמקום השלישי ניצבת MIT. ישראלית נוספת ברשימה היא הטכניון, שנמצא במקום ה-14 והאוני' העברית מירושלים במקום ה-34 (עלייה של מקום אחד מהשנה שעברה). מצטרפת חדשה לרשימת 50 המובילות היא אוניברסיטת בן גוריון, שנכנסה השנה למקום ה-49. ישראל היא המדינה עם הכי הרבה נציגויות ברשימה מלבד ארה"ב.

אוניברסיטת תל אביב, צילום: ויקיפדיה אוניברסיטת תל אביב | צילום: ויקיפדיה אוניברסיטת תל אביב, צילום: ויקיפדיה

המדד מדרג את האוניברסיטאות לפי מספר בוגריהן שהקימו חברה, מספר החברות הכולל של כל מוסד וההון שגוייס. לסטנפורד שבמקום הראשון יש כמעט 1,300 בוגרים מייסדי חברות, יותר מ-1,100 חברות וכ-38 מיליארד דולר בהון. לאוניברסיטת ת"א, לשם השוואה, יש כמעט 700 בוגרים מייסדים, שהקימו כ-570 חברות וגייסו יותר מ-10 מיליארד דולר. בין חמש החברות הגדולות שהקימו ישראלים ציין המדד את  Zipline, Generate Capital, Innoviz, Monday.com ו-Houzz.

דירוג נוסף של פיצ'בוק כולל את 25 תוכניות ה-MBA המובילות, בו הרווארד במקום הראשון, סטנפורד בשני ופן בשלישי. גם כאן מדורגת ת"א במקום 13, אחרי לונדון ביזנס סקול ולפני ייל.

בדירוג שמכיל את 22 האוניברסיטאות המובילות במספר הנשים המייסדות לא נכלל אף מוסד אקדמי ישראלי - אולי סימן לדאגה עבור האקוסיסטם המקומית. את הדירוג הזה מובילה שוב סטנפורד עם 182 מייסדות ואחריה הרווארד וברקלי קליפורניה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות