אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנפקת האג"ח אילצה את MGG לחשוף הליך בירור מינהלי מולה

הנפקת האג"ח אילצה את MGG לחשוף הליך בירור מינהלי מולה

חברת ה־BVI האמריקאית, שבוחנת גיוס אג"ח נוסף בבורסה בתל אביב, חשפה שרשות ניירות ערך מבררת מדוע יש פערים בין תשקיף שפרסמה MGG לקראת הגיוס שערכה בנובמבר 2018 לבין דו"חות רבעוניים שפורסמו שבועיים לאחר מכן

10.09.2019, 08:24 | חזי שטרנליכט

חברת ה־BVI האמריקאית MGG הביאה לידיעת הציבור ביום ראשון בלילה כי רשות ניירות ערך מבצעת לגביה הליך בירור מינהלי. ההליך מתנהל זה כמה חודשים, בנוגע להפרה אפשרית של חובות הדיווח למשקיעים. הרשות בודקת חשד להכנסת פרט מטעה בתשקיף של החברה.

קראו עוד בכלכליסט

MGG, שעוסקת במתן הלוואות בארה"ב, השלימה באמצע נובמבר אשתקד גיוס חוב בישראל, באמצעות סדרה בודדת (א') בהיקף של 240.9 מיליון שקל. ביום שני שעבר הודיעה החברה כי היא בוחנת אפשרות לבצע הנפקה של אג"ח מסדרה חדשה (ב').

מנכ"ל MGG גרגורי רץ מנכ"ל MGG גרגורי רץ מנכ"ל MGG גרגורי רץ

כחלק מהאפשרות לגיוס בחנה החברה לתקן את שטר הנאמנות שלה. זאת, במטרה להציע שעבוד ראשון על הלוואות שהיא מעמידה עבור המחזיקים העתידיים בסדרה. מטרת הגיוס היא לאפשר לחברה להשתחרר מהחוב שלה לבנק UBS בארה"ב ולהציע אג"ח בטוחה יותר, עם שעבוד, למשקיעים בארץ.

אלא שגורל הגיוס לא ודאי. הדיווח החדש של MGG חושף כאמור כי מתנהל הליך בירור מינהלי, ראשוני (לפי החברה), בנוגע לשתיים מההלוואות שהוצגו בתשקיף שפרסמה החברה בנובמבר 2018 לקראת הגיוס הראשון שערכה בישראל. שבועיים לאחר מכן פרסמה MGG את הדו"חות שלה לרבעון השלישי.

בין התשקיף שפורסם לבין התוצאות הכספיות שדווחו לאחריו התגלו פערים שנוגעים לשתיים מההלוואות שהעמידה החברה (הלוואה 12 והלוואה 19). החברה הודיעה על הפערים הללו רק ב־4 במרץ השנה, ככל הנראה כחלק מהליך הבירור שנפתח מולה.

בשתי ההלוואות המדוברות נעשו התאמות בין התשקיף לדו"חות הרבעון השלישי של 2018. ההתאמות העיקריות נגעו לעמלה שלה זכאית החברה באחת ההלוואות (19) בגובה של 10% מהקרן, עמלה שמחזיקי האג"ח נהנים ממנה.

לגבי ההלוואה השנייה (12) היה מדובר בתוספת ריבית שהחברה קיבלה, כתוצאה משינוי שנעשה בקובננטים של ההלוואה. הריבית עלתה מליבור+8.5% לליבור+10.5% ואפשרות לתשלום נוסף בשווי של 3% מגובה ההלוואה בשווה כסף. בשני המקרים העדכון היה לטובת החברה, כלומר לטובת מחזיקי האג"ח.

אך כאמור, הבדיקה נוגעת לפער בין הצגת ההלוואות בתשקיף לבין הדו"חות הכספיים. בחברה ציינו בהודעה למשקיעים כי נכון למועד זה, אין כל ודאות ביחס לתוצאות הליך הבירור, המצוי בשלביו הראשונים. בימים אלה יו"ר MGG קווין גריפין והמנכ"ל גרגורי רץ מסתובבים בארץ בין הגופים המוסדיים, לאחר שהתחילו רוד שואו במטרה לגייס את סדרת האג"ח החדשה.

בשיאו של משבר חברות הנדל"ן, בדצמבר 2018, נסחרה איגרת החוב של MGG בתשואה של מעל ל־12%. מחיר האיגרת ירד אתמול לאחר הפרסום ב־2.4% והתשואה עלתה ל־5.26%. מבחינת מחזיקי האג"ח, MGG, למרות ההליך שמתנהל בעניינה, נחשבת לבטוחה יחסית. בגיוס הראשון ההון העצמי שלה עמד על 280 מיליון דולר, וכיום הוא עומד על 450 מיליון דולר. לחברה חוב כולל של 200 מיליון דולר ותזרים פנוי של 45 מיליון דולר בשנה, לאחר שירות החוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות