אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התוואי החדש של שביל ישראל במדבר יהודה ייחנך ב-15 באוקטובר צילום: israeltrail.julianbender

התוואי החדש של שביל ישראל במדבר יהודה ייחנך ב-15 באוקטובר

התוואי החדש, מערד למכתש הקטן, יעבור דרך מצדה, מלונות עין בוקק, נחל פרצים, מעלה צורים ונחל פרס. הוא יאריך את שביל ישראל ב-50 ק"מ - 2-3 ימי הליכה נוספים

10.09.2019, 10:40 | שירות כלכליסט

התוואי החדש של שביל ישראל במדבר יהודה, הכולל לראשונה את מצדה, ים המלח ומלונות עין בוק - ייפתח לציבור ב-15 באוקטובר. בעקבות כך עומד אורכו של שביל ישראל על 1,100 ק"מ, כ-50 ק"מ יותר מהתוואי הישן. המשמעות – עוד 2-3 ימים של הליכה.

התוואי החדש יוצא מערד, דרך בקעת קנאים, אל מצדה, ים המלח (מלונות עין בוקק), מיצד זוהר, נחל פרצים, מעלה צורים, נחל פרס, ונחל צפית, ומשם אל המכתש הקטן ואורכו 90 ק"מ. עד לשינוי התוואי, שביל ישראל עבר בין ערד למכתש הקטן, ביומיים של הליכה, דרך באר אפעה ומיצד תמר, כ-40 ק"מ בסך הכל.

התוואי החדש של שביל ישראל התוואי החדש של שביל ישראל התוואי החדש של שביל ישראל

בחברה להגנת הטבע מציינים כי סימון שביל ישראל בתוואי הישן, יישאר למשך כשנתיים ולמעוניינים יתאפשר לטייל גם על התוואי הישן. על מנת להקל על המטיילים בשביל ישראל, בחיבורים של התוואי החדש והישן, בערד ובנחל צפית, יוצבו שלטי הכוונה, שיכוונו את המטיילים אל שתי האפשרויות – החדשה והישנה.

 , צילום: דב גרינבלט, החברה להגנת הטבע צילום: דב גרינבלט, החברה להגנת הטבע  , צילום: דב גרינבלט, החברה להגנת הטבע

איציק בן דב, רכז סימון השבילים בחברה להגנת הטבע, "מטרת השינוי הייתה להכליל את מדבר יהודה בתוואי השביל, על נופיו ואתריו המיוחדים ובהם מצדה וים המלח".

שביל ישראל, שנחנך בשנת 1995, הוא יוזמה של החברה להגנת הטבע, ליצירת שביל הליכה רגלי לאורך מדינת ישראל. הוא מתחיל בבית אוסישקין שבקיבוץ דן בצפון ומסתיים בבית ספר שדה אילת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות