אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת Kovrr גייסה 5.5 מיליון דולר צילום: אמיר אמיתי

חברת Kovrr גייסה 5.5 מיליון דולר

החברה פיתחה פלטפורמה מבוססת AI שמבצעת חיזוי וכימות סיכוני סייבר עבור תחום הביטוח. את הסבב הובילו קרן StageOne הישראלית ו-Mundi Ventures הספרדית

10.09.2019, 13:01 | הגר רבט
חברת Kovrr (קאבר), העוסקת במידול סיכוני סייבר לתחום הביטוח, הודיעה היום (ג') על השלמת סבב סיד בסך 5.5 מיליון דולר בהובלת הקרן הישראלית StageOne ו-Mundi Ventures הספרדית ובהשתתפות בנק Sabadell הספרדי ומשקיעים פרטיים.

קאבר מפתחת טכנולוגיית AI לחיזוי וכימות סיכוני סייבר. היא הוקמה ב-2017 ע"י יקיר גולן (מנכ"ל), שלום בובליל (סמנכ"ל סיכוני סייבר) ואבי בשן (סמנכ"ל מחקר ופיתוח). הטכנולוגיה שפיתחה כבר נמצאת בשימוש מספר חברות ביטוח גלובליות, כמו גם אצל מספר גופים רגולטוריים שנעזרים בפיתרון שלה לקבלת תובנות מבוססת מידע המאפשרות להם לכמת ולנהל את סיכוני אבטחת המידע בתיקי הביטוח שלהם.

מייסדי החברה שלום בובליל, יקיר גולן ואבי בשן, צילום: אמיר אמיתי מייסדי החברה שלום בובליל, יקיר גולן ואבי בשן | צילום: אמיר אמיתי מייסדי החברה שלום בובליל, יקיר גולן ואבי בשן, צילום: אמיר אמיתי

גולן סיפר בשיחה עם כלכליסט: ״התחלנו מתחום ניהול הסיכונים בסייבר, מתוך הבנה שהשוק עם הפוטנציאל צמיחה הגדול ביותר הוא זה של ביטוחי סייבר, אבל מהר מאוד הבנו שיש כאן הזדמנות גדולה אפילו יותר מכיוון שסייבר הוא חלק אינטגרלי מניהול סיכונים״. כיום יודעת קאבר גם להעריך את הפוטנציאל לנזק פיננסי כתוצאה ממגוון התקפות סייבר אפשריות. כדי לאמן את המודלים, הפלטפורמה שלה משתמשת במודיעין על סיכוני סייבר ומידע עסקי ממגוון מקורות, ביניהם מקורות פתוחים ומידע ייחודי שהיא אוספת, שיתופי פעולה עם חברות אחרות ועוד.

רמי לכטר מקרן StageOne, שהשקיעה בחברה, צילום: דניאל בראון רמי לכטר מקרן StageOne, שהשקיעה בחברה | צילום: דניאל בראון רמי לכטר מקרן StageOne, שהשקיעה בחברה, צילום: דניאל בראון

גולן הסביר שמלבד היכולת של קאבר לסייע לחברות הביטוח בניהול התיק והצעת מחיר לפוליסה, היא מספקת לחברות ביטוח גם ניהול חשיפה של תיקים (המכילים מספר גדול של חברות): ״המערכת שלנו מספקת יכולת לדעת כמה החברה חשופה לנזקי סייבר ומה תהיה רמת הנזק - אנחנו יכולים לחזות ולתמחר נזקים קטסטרופליים״. הוא נתן כדוגמה מתקפות כופר בקנה מידה גדול וגניבות מידע.

רמי לכטר, מנהל בקרן StageOne, מסר: "קאבר מביאה גישה חדשה לשוק ביטוחי הסייבר לצד יכולת מרשימה של הצוות לפתח טכנולוגיה הנותנת מענה לצרכים המהותיים של חברות הביטוח המובילות. כמשקיעים פעילים בתחום הסייבר, אנו רואים פוטנציאל צמיחה גדול בשוק ביטוחי הסייבר שהולך ותופס תאוצה בעולם״.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות