אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות טענות המפתחים: אפל מבליטה יישומים שמתחרים בשלה

בעקבות טענות המפתחים: אפל מבליטה יישומים שמתחרים בשלה

החברה ביצעה שינויים באלגוריתם המלצות האפליקציות באפסטור, לאחר שמפתחים טענו שהיא מדגישה את יישומיה על חשבון המוצרים שלהם; הטענות הפכו לתלונה רשמית שהגישה ספוטיפיי באיחוד האירופי, מה שיכול היה לחשוף את אפל לסנקציות קשות

10.09.2019, 11:56 | רפאל קאהאן

אפל ביצעה שינוי בתעדוף תוצאות החיפוש של אפליקציות באפסטור, לאחר שמפתחים התלוננו שהיא מטה תוצאות לטובת אפליקציות מתוצרתה. השינוי באלגוריתם בוצע לאחר שאפל ספגה תלונה שהגישה ספוטיפיי באירופה, מתחרה ישירה של שירות אפל מיוזיק. התלונה של ספוטיפיי היתה עשויה להפעיל חקירת הגבלים עסקיים מצד הרשויות האירופיות שידועות בידן הקשה כלפי חברות טכנולוגיה.

קראו עוד בכלכליסט

עתה, יופיעו יישומי המפתחים החיצוניים בצורה בולטת יותר, ואפליקציות אפל לא יופיעו במקומן. המהלך נועד גם לשפר את תדמית החברה מול המפתחים - כדי לא ליצור מצב בו יעברו מפתחים נאמנים להתמקד בפלטפורמה של גוגל, למשל.   

חנות האפלקציות של אפל חנות האפלקציות של אפל חנות האפלקציות של אפל

בהתאם לסכנת החקירה האירופית, אפל נמנעה מלהודות בכך שהיתה בעיה מלכתחילה. "זה לא תוקן", אמר פי שילר, סמנכ''ל אפל האמון בין השאר על האפסטור. "זה שופר", הוסיף אדי קיו, בכיר אפל שהיה אחראי על החנות לפניו.

אפל סירבה בהתחלה להודות בכך שהמהלך היה מתוכנן; לדבריה, בגלל שהאפליקציות שלה נושאות שמות גנריים לרוב כגון Podcasts או Music, הן הופיעו ראשונות מכיוון שלרוב חיפשו הגולשים אפליקציות תוך שימוש במילות מפתח אלה. עוד הוסבר, שמכיוון שתוצאות החיפוש הראו אפליקציות במקבצים שמקורם במפתח - אלה של אפל תמיד הופיעו בראש הרשימה.

האפסטור היא המקום היחיד בו ניתן לפרסם ולשווק אפליקציות לאייפון. לדברי החברה, מפתחים תוגמלו בכ-120 מיליארד דולר במכירות בשנה האחרונה. אך בגלל כוחה, החנות מנוטרת בידי גורמים חיצוניים בשנים האחרונות, ביניהם גופי רגולציה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות