אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
4 חברות בנייה מקבוצת בן גלים מבקשות הקפאת הליכים    צילום: זהר שחר

4 חברות בנייה מקבוצת בן גלים מבקשות הקפאת הליכים

היקף חובותיהן של החברות הוא כ-85 מיליון שקל, כמחצית לבנקים. הן פעילות כיום בשורת פרויקטים בחיפה וטוענות כי פרויקט שיפוץ מלון פלאזה באילת הכניס אותן לסחרור

10.09.2019, 15:27 | ענת רואה

4 חברות בנייה מקבוצת בן גלים הגישו לפני זמן קצר לבית המשפט המחוזי בחיה בקשה להקפאת הליכים. הבקשות הוגשו בשם החברות גבי בן גלים חברה לבניין, בן גלים חברה ליזמות ונכסים, בן גלים גיל ניהול ובנייה ובן גלים פיתוח והשקעות. היקף חובותיהן כ-85 מיליון שקל.

החברות פועלות בתחום הייזום והבנייה לרבות בניית מבני מגורים ומתקני נופש, תמ"א 38 ועוד. אחד הפרויקטים הבולטים של אחת החברות בקבוצה הוא שני מגדלי היוקרה בשכונת סביוני דניה שבחיפה.

גבי בן גלים, מבעלי קבוצת הבנייה בן גלים, צילום: זהר שחר גבי בן גלים, מבעלי קבוצת הבנייה בן גלים | צילום: זהר שחר גבי בן גלים, מבעלי קבוצת הבנייה בן גלים, צילום: זהר שחר

לפי הנטען בבקשה, הפרויקט שהכניס את קבוצת החברות לסחרור תזרימי והכביד על המשך פעילותה הוא שיפוץ מלון פלאזה באילת. לפי הבקשה פרויקט השיפוץ הסתיים לו באפריל השנה אך חרף הגשת חשבונות לאחר סיום עבודות הבנייה נמנע מזמין העבודה מלהעביר תשלומים בסכומים ניכרים להם היא היתה זכאית וכתוצאה מכך בנק אגוד הקשיח את מדיניות הקצאת האשראי דבר שהוביל את הקבוצה למחנק תזרימי קשה, הורדת דירוג האשראי שלה וזה הוביל את נושי הקבוצה לדרוש את העמדת נשייתם לפרעון מיידי.

הפרויקט והתנהלות המזמין, טוענות החברות, גרמה להן לנזקים בסכומי עתק של עשרות מיליוני שקלים. בעלי המניות בקבוצת החברות הם גיל בן גלים ואביו גבריאל (גבי) בן גלים.

החברות מיוצגות בידי עו"ד חובב ביטון והן מבקשות כי בית המשפט ימנה את עו"ד איתי פריימן כנאמן בתקופת ההקפאה.

על פי הפירוט בבקשת ההקפאה לחברות יש שורת פרויקטים פעילים ובין היתר פרויקטי תמ"א בשורת אתרים שונים בחיפה. קצת יותר מחצי מהיקף החובות הכולל הוא לבנקים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות