אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק: אל תיבהלו - אבל אנחנו אוספים מידע על מיקום גם דרך האייפון צילום: רויטרס

פייסבוק: אל תיבהלו - אבל אנחנו אוספים מידע על מיקום גם דרך האייפון

החברה מקדימה תרופה למכה: הגרסה הקרובה של iOS תתחיל להודיע בדיוק איך והיכן שואבת כל אפליקציה מידע אישי - ופייסבוק מנסה למנוע בהלת משתמשים

10.09.2019, 17:57 | רפאל קאהאן

פייסבוק פרסמה פוסט בבלוג שלה ובו פירטה כיצד היא אוספת ומשתמשת במידע המיקום של בעלי אייפונים.

קראו עוד בכלכליסט

הפירוט הזה הוא בגדר הקדמת תרופה למכה: מערכת ההפעלה של האייפון צפויה לקבל עדכון גרסה בשבועות הקרובים, במסגרתו תתחיל להציג באופן בולט את סוגי המידע שאוספת כל אפליקציה. פייסבוק מנסה למנוע בהלת משתמשים, שיראו פתאום הודעות מערכת על ניטור מיקומם מצד הרשת החברתית.

מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג, צילום: בלומברג מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג | צילום: בלומברג מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג, צילום: בלומברג

אפליקציית פייסבוק לא מודיעה מתי היא מפעילה את הגישה לשירותי המיקום. אבל כשהיא רצה ברקע, היא יודעת לאן הלכנו כדי לבצע צ'ק אין, עם מי נפגשנו כדי לחבר בין המידע של שני פרופילים או לאן אנחנו מנווטים כדי להצליב מידע שיוכל לשמש להתאמת פרסומות.

אחת התכונות החדשות שמצופה ב-iOS 13 היא שליטה יותר מדויקת על הפרטיות וגישת האפליקציות החיצוניות לנתוני המכשיר והמשתמש. מעבר להודעה על הגישה - זו גם תכלול סימונים במפה שתראה היכן האפליקציה רשמה את המיקום שלכם כמו גם הסבר לסיבה לכך. בצורה זו, יהיה למשתמש קל לדעת איזו אפליקציה מנטרת אותו ובאיזה היקף - ולהחליט אם העניין לרוחו או שיעדיף להגביל ואף למחוק אותה.

גם אנדרואיד זכתה לשדרוג בהגדרות הפרטיות בגרסה 10 שלה. אך לעומת אפל, לא תגיע התכונה כל כך מהר לרוב המשתמשים, משום שהדבר תלוי בעדכונים מצד מפתחות המכשירים.

פייסבוק היתה מספיק שקופה כדי לציין שיש לה דרכים נוספות לאסוף מידע מיקום - כמו דרך הצלבות תאי רדיו אליהם מתחבר הטלפון לאינטרנט - ושהיא לא תהסס להשתמש בהן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות