אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לנד רובר חושפת את דיפנדר החדש

לנד רובר חושפת את דיפנדר החדש

בדומה לקודמו, דיפנדר החדש מיועד למה שלנד רובר מגדירה כתנאי שטח קיצוניים, ומוצע בגרסה קצרה בעלת שלוש דלתות וגם בגרסה ארוכה בעלת חמש דלתות

10.09.2019, 18:33 | תומר הדר

לנד רובר הבריטית חושפת באופן רשמי את הדיפנדר החדש. לנד רובר דיפנדר המקורי, ששווק עד לפני שנים ספורות גם בישראל במספר תצורות מרכב ושימש גם יחידות צה"ליות, נחשב לצאצא ישיר של הלנד רובר המקורי שהוצג אי שם בשנות הארבעים המאוחרות של המאה הקודמת.

קראו עוד בכלכליסט

רכב לנד רובר דיפנדר החדש רכב לנד רובר דיפנדר החדש רכב לנד רובר דיפנדר החדש

בדומה לקודמו, דיפנדר החדש מיועד למה שלנד רובר מגדירה כתנאי שטח קיצוניים - אך בשונה מן הדגם היוצא שהיה מבוסס על שלדת סולם וצמד סרנים חיים, לנד רובר מדגישה כי הדגם החדש מבוסס דווקא על שלדה אחודה (כמו של מכונית נוסעים) וארבעה מתלים נפרדים.

רכב לנד רובר דיפנדר החדש רכב לנד רובר דיפנדר החדש רכב לנד רובר דיפנדר החדש

בדומה לדגם היוצא, גם דיפנדר החדש מוצע בגרסה קצרה בעלת שלוש דלתות וגם בגרסה ארוכה בעלת חמש דלתות. היצע המנועים כולל מנוע בנזין בעל ארבע בוכנות המפיק 296 כוחות סוס, מנוע בנזין בעל שש בוכנות המפיק 395 כוחות סוס ומצויד גם במערכת הנעה "מיילד הייבריד", כלומר כזו שאוגרת אנרגיית בלימה. לצידם מוצעים צמד מנועי דיזל בנפח 2.0 ליטרים המפיקים 197 ו-237 כוחות סוס.

הלנד רובר דיפנדר הקלאסי האחרון עוזב את מפעל לנד רובר, צילום: לנד רובר הלנד רובר דיפנדר הקלאסי האחרון עוזב את מפעל לנד רובר | צילום: לנד רובר הלנד רובר דיפנדר הקלאסי האחרון עוזב את מפעל לנד רובר, צילום: לנד רובר

לפי נתוני לנד רובר, לדיפנדר החדש יש מרווח גחון (כלומר מרחק בין הגחון לקרקע) בגובה 291 מילימטרים (ברוב רכבי הכביש שטח מדובר למשל ב-18 עד 20 סנטימטרים) וזווית גישה למכשולים של 38 מעלות. בנוסף, הדיפנדר יכול לחצות מים בעומק של עד 90 סנטימטרים. מעבר לכך, לפי לנד רובר הדיפנדר יכול לגרור משקלים של עד 3720 קילוגרמים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות