אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דומה? סווטש תרשום סלוגן שמזכיר את זה של אפל

דומה? סווטש תרשום סלוגן שמזכיר את זה של אפל

חברת השעונים קיבלה אישור לרשום את Tick Different למרות הדמיון ל-Think Different של אפל. זאת לאחר שסווטש מחכה לאישור מאז 2015

11.09.2019, 09:06 | ליטל דוברוביצקי

סגנית רשם סימני המסחר במשרד המשפטים, ז'קלין ברכה, קיבלה את בקשת חברת השעונים סווטש לרישום סימן המסחר Tick Different. זאת למרות רישומו הקודם בארץ של הסלוגן Think Different של אפל, שאותו הגה מייסדה סטיב ג'ובס.

הבקשה לרישום סימן המסחר Tick Different הוגשה ב-2015 על ידי סווטש לגבי מכשירי חשמל, מכשירי מדע ומחשבים. באפריל 2017 נשלחה לחברה הודעת ליקויים על ידי מחלקת סימני המסחר, ולפיה הסימן דומה לסימן הרשום של אפל, ולכן לא כשיר לרישום.

הסלוגן החדש של סווטש הסלוגן החדש של סווטש הסלוגן החדש של סווטש

סווטש טענה כי הסימן שביקשה לרשום שונה במראה ובצליל מהסימן של אפל, וכי קיים הבדל קונספטואלי משמעותי ביניהם. לדבריה, אף ששתי החברות פועלות בתחום השעונים החכמים, אין חשש להטעיה בשל המסר השונה העולה משני הסימנים: האחד הוא "תחשוב אחרת", ואילו השני הוא "מתקתק אחרת" המתקשר לצליל הבוקע מפעילות השעון. סווטש טענה כי יש הבדלים משמעותיים גם בהברות השונות בין המילים Tick ו־Think, כפי שהן נאמרות באנגלית.

מחלקת סימני המסחר לא קיבלה את עמדת סווטש, וזו השמיעה לאחר מכן את טענותיה בפני הרשמת ברכה במעמד צד אחד. ברכה ציינה כי, "אף כי קיים דמיון מסוים במראה הסימנים ובצליליהם, הרעיונות של הסימנים שונים באופן משמעותי דיו כדי להוביל את הצרכן למחוזות שונים בעת חשיפה לכל אחד מהם. ככל שתוגש התנגדות לרישום הסימן יידונו טענות הצדדים ואין באמור בהחלטה זו כדי לסתום את הגולל על טענה כזו או אחרת".

סווטש מיוצגת על ידי משרד פרל כהן צדק לצר ברץ, ואפל על ידי משרד ד"ר שלמה כהן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות