אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נטו מלינדה חתמה על הסכם מזון שיניב הכנסות בהיקף של 800 מיליון שקל בשנה צילום: נועם מושקוביץ'

נטו מלינדה חתמה על הסכם מזון שיניב הכנסות בהיקף של 800 מיליון שקל בשנה

החברה, הנמצאת תחת שליטת נטו אחזקות של משפחת עזרא, חתמה על הסכם עם משחטת יסכה של מססה, שתספק לה עופות כשרים כחלק מהרחבת פעילותה בשוק המזון; מדובר בעסקת ענק, המהווה כשליש מפעילות נטו מלינדה, שמכירותיה ב-2018 הסתכמו ב- 2.4 מיליארד שקל

11.09.2019, 10:35 | נורית קדוש

נטו מלינדה, שבשליטת נטו אחזקות של משפחת עזרא, נמצאת במהלך להגדלת חלקה בשוק המזון. החברה חתמה על הסכם עם משחטת יסכה של מססה, שתספק לה עופות כשרים בהיקף המוערך על ידה ב-800 מיליון שקל בשנה.

קראו עוד בכלכליסט

הערכת החברה בדבר היקף המכירות האמור מבוססת על היקף המכירות הנוכחיות של אותו ספק. מדובר בעסקת ענק, המהווה כשליש מפעילות נטו מלינדה, שמכירותיה ב-2018 הסתכמו ב- 2.4 מיליארד שקל.

דודי עזרא, בעל השליטה בנטו, צילום: א. סהר דודי עזרא, בעל השליטה בנטו | צילום: א. סהר דודי עזרא, בעל השליטה בנטו, צילום: א. סהר

נטו מלינדה עוסקת בייצור, שיווק והפצה של מוצרי מזון שונים ובהם מוצרי שימורים תחת מותג ויליגר, מוצרי בשר מעובד תחת מותג טיבון ויל, מוצרי קצפת ועוגות של מותג ריצ', מוצרי בצק שונים תחת מותג שלושת האופים וכן בשר מיובא, דגים, גבינות ועוף בכשרות גבוהה.

העסקה יוצאת לדרך שבוע לאחר שנטו אחזקות מכרה 20% מאחזקותיה בנטו מלינדה בתמורה לכ-230 מיליון שקל. בעקבות המכירה, ירד חלקה של נטו אחזקות בנטו מלינדה ל-58% לעומת 79.5% קודם לכן.

בתחילת השבוע מכרה משפחת עזרא 6% מאחזקותיה בנטו אחזקות תמורת 75 מיליון שקל ואחזקותיה בחברה ירדו ל-47% לעומת 53.1% קודם לעסקה. מהלכים אלו נרשמו לאחר שלא צלח ניסיונה של משפחת עזרא בשנה החולפת למכור את החברה. בנוסף, עדי עזרא, שכיהן כיו"ר נטו אחזקות ומשמש כבעל השליטה בה בנאמנות, התפטר לפני חודשיים מתפקידו. את מקומו ממלא אביו דודי עזרא, המכהן כנשיא ויו"ר החברות.

את המחצית הראשונה של 2019 חתמה נטו אחזקות עם עליה של 7.9% במכירות שהסתכמו ב- 1.3 מיליון שקל ועליה של 22% ברווח הנקי שהסתכם ב- 61 מיליון שקל. הצמיחה במכירות נרשמה בכל מגזרי הפעילות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות