אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפליה מתקנת: האסברו הוציאה מונופול בו נשים מרוויחות יותר צילום: Hasbro

אפליה מתקנת: האסברו הוציאה מונופול בו נשים מרוויחות יותר

יצרנית הצעצועים האמריקאית הוציאה גרסה חדשה של משחק הקופסה הפופולרי, בו לראשונה המנחה תהיה אישה והבנק יחלק 1,900 דולר לשחקניות ו-1,500 דולר לשחקנים - גם ההשקעות יהיו בהמצאות של יזמיות

11.09.2019, 11:34 | שירות כלכליסט

יצרנית הצעצועים האמריקאית האסברו הוציאה גרסה חדשה של משחק הקופסה הפופולארי מונופול, שבו הנשים מרוויחות יותר מגברים. לפי הודעת החברה, הגרסה הזו של המשחק תכלול לראשונה בהיסטוריה של מונופול דמות אישה בתפקיד המנחה.

קראו עוד בכלכליסט

הדמות הזו, שנקראת גברת מונופול היא האחיינית של מר מונופול המקורי. היא לובשת בלייזר, מחזיקה כוס קפה ועומדת עם היד על המותן.

לפי החוקים החדשים, הבנק יחלק 1,900 דולר לכל שחקנית ו-1,500 דולר לכל שחקן. כשהשחקנים עוברים בנקודת ההתחלה הנשים מקבלות עוד 240 דולר למול 200 דולר לגברים.

מיס מונופול, צילום: Hasbro מיס מונופול | צילום: Hasbro מיס מונופול, צילום: Hasbro

 שינוי נוסף הוא בסוג ההשקעה: במקום נדל"ן כמו במשחק המקורי, במשחק הנוכחי משקיעים השחקנים בהמצאות שהמציאו נשים יזמיות כמו שכפ"ץ, WiFi, עוגיות שוקולד צ'יפס ומחטבים.

"עם כל הדברים הקשורים להעצמה נשית, זה הרגיש כמו הדבר הנכון לעשות להביא את הנושא הזה למונופול בדרך חדשה ורעננה", הגיבה ג'ן בוסווינקל, אחראית אסטרטגיית המותג העולמי והשיווק בהאסברו. "המשחק מעניק לנושא רלוונטיות מסוימת מבחינת כל מי שמשחק, כשהפעם הנשים מקבלות יתרון".

מיס מונופול, צילום: Hasbro מיס מונופול | צילום: Hasbro מיס מונופול, צילום: Hasbro

לדבריה המשחק עושה שני דברים עיקריים. ראשית הוא נותן במה להמצאות ומוצרים שמאחוריהן עומדות נשים, ושנית הוא מספק מסגרת מהנה להעלאה לדיון המשפחתי של נושאים כמו אפליה מגדרית. בהצהרה לקראת השקת המשחק, כינו בהאסברו את אי שוויון הכסף במשחק כ"ספין נחמד שיוצר עולם שבו נשים נהנות מיתרון שלרוב מוענק לגברים".

בכל מקרה, בחברה מדגישים כי השחקנים והשחקניות יכולים לבחור להתעלם מחלוקת הכסף העודפת לנשים ולשחק באופן מאוזן.

המשחק החדש מצטרף לשתי מהדורות נוספות שחשפה לאחרונה החברה: מונופול סוציאליזם ומונופול לדור המילניום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות