אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות ני"ע עיכבה לחקירה את יו"ר קרן הגשמה, חנן שמש, ואת המנכ"ל רון ברקוביץ'

פרסום ראשון

רשות ני"ע עיכבה לחקירה את יו"ר קרן הגשמה, חנן שמש, ואת המנכ"ל רון ברקוביץ'

לפי החשד הגשמה פרסמה פרטים מטעים במטרה להטעות משקיע סביר לגבי הסתבכותו הפלילית והאזרחית של איש העסקים האמריקאי גרי דראגול, שיחד איתו הקימה שותפות לרכישת נכס במישיגן; בית המשפט הטיל על שמש תנאים מגבילים, בהם ערבות של 250 אלף שקל

11.09.2019, 16:42 | תומר גנון

רשות ני"ע עיכבה אתמול לחקירה את יו"ר קרן הגשמה, חנן שמש, ואת מנכ"ל הקרן, רו"ח רון ברקוביץ', בחשד לביצוע עבירות דיווח בקשר להסכם התקשרות עם היזם האמריקאי גרי דראגול. כך נודע ל"כלכליסט". על שמש וברקוביץ' נאסר ליצור קשר עם משרד עורכי הדין הרצוג, פוקס נאמן שנתן ייעוץ משפטי להגשמה על הדיווחים בעניין הפרויקט במישיגן.

קראו עוד בכלכליסט

חנן שמש חנן שמש חנן שמש

השניים שוחררו לביתם בתום החקירה. היום פנתה הרשות לבית המשפט וביקשה להטיל תנאים מגבילים על שמש ובהם הפקדת ערבות של 250 אלף שקל ואיסור יציאה מהארץ ל-180 יום. בית המשפט נעתר לבקשה. בנוסף ביהמ"ש נענה לבקשת הרשות והטיל תנאים מגבילים גם על ברקוביץ' - ערבות של 150 אלף שקל ואיסור יציאה מהארץ ל-180 יום.

הגשמה, כך על פי ממצאי החקירה, הקימה במהלך 2018 תאגיד בארה"ב בשם "הגשמה לנסינג מישיגן". התאגיד התקשר עם חברת יזם מקומי בשליטת היזם גארי דרגול, למטרת רכישת נכס נדל"ן מניב במישיגן ארה"ב אשר רכישתו הושלמה במאי 2017. הגשמה פרסמה בהמשך תשקיף שבו מכרה יחידות השתתפות (יה"ש) לפרויקט.

במאי 2019 פרסמה החברה האם הגשמה, שגייסה עד ספטמבר 2018 באמצעות תאגידים יעודים 2.8 מיליארד שקל מכ-6,000 משקיעים, תשקיפים לגיוס פרויקטים שונים בחו"ל. בספטמבר דיווחה החברה שלמונה מנהל מיוחד לנכסים של איש העסקים דראגול וחברות בשליטתו, כחלק מהליכים פליליים ואזרחיים שנוהלו נגדו בארה"ב.

על פי החשד של רשות ני"ע, הדיווח על ההסתבכות של דראגול היה מטעה וחסרה ובכוונתה היתה להטעות את ציבור המשקיעים. כמן כן על פי החשד דיווח זה כלל מידע שהיה בידי הגשמה מספר חודשים - והיא נמנעה מלדווח עליו.

בדצמבר 2018, פרסמה הגשמה דיווח מידי נוסף לפיו ממשיך צוות היזם בניהולו השוטף של הנכס תחת פיקוחו של המנהל המיוחד ובשיתוף פעולה איתו. על פי החשד שחוקרת הרשות, גם דיווח זה היה חסר ומטעה והוא פורסם בכוונה להטעות את ציבור המשקיעים.

מקרן הגשמה, המיוצגת על ידי עו"ד נתי שמחוני, נמסר: "ככל הידוע לנו, חקירת הרשות מתמקדת בהשקעה נקודתית הנוגעת לפרויקט במישיגן. הגשמה פועלת על מנת להשלים פרויקט זה, כשטובת משקיעיה לנגד עיניה. הגשמה מנהלת כ-240 פרויקטים בהיקף של כ-13.5 מיליארד שקל. מתוכם כ-107 פרויקטים הושלמו.

הגשמה היא חברה רווחית ויציבה בעלת הנהלה מקצועית ורבת ניסיון. החברה ממשיכה לפעול בשקיפות, במקצועיות וביושרה לטובת משקיעיה וכל בעלי העניין בה. אנו משתפים פעולה עם רשות ניירות ערך על מנת להביא לבירור מלא ומהיר של הנושאים הנבדקים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות