אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חנן מור שיעבד את התזרים וחתך את הריבית של האג"ח צילום: אוראל כהן

חנן מור שיעבד את התזרים וחתך את הריבית של האג"ח

חברת הנדל"ן גייסה 68.9 מיליון שקל בשלב המוסדי של סדרת אג"ח חדשה בריבית של 2.35% בלבד. סדרת האג"ח הקודמת גוייסה בריבית של 4.5%

12.09.2019, 08:14 | חזי שטרנליכט

שוק החוב שחזר לפרוח בספטמבר מייצר לחברות הזדמנות לגייס בתנאים שעבור חלקן הם חלומיים, כשתחום הנדל"ן נהנה מהפריחה הזו במיוחד. חברת הנדל"ן חנן מור, שנושאת את שמו של בעל השליטה, השלימה ביום שני את השלב המוסדי בגיוס סדרת אג"ח חדשה (אג"ח ט').

קראו עוד בכלכליסט

הביקושים לסדרה עמדו על 122 מיליון שקל - פי שניים מההיצע בשלב זה, כאשר המכרז נסגר על ריבית של 2.35% בלבד. בשלב הציבורי הריבית לא תוכל להיות גבוהה יותר, אך ייתכן שבשלב הזה של המכרז אף תושג ריבית נמוכה יותר.

בשלב המוסדי גייסה החברה 68.9 מיליון שקל, ובשלב הציבורי, שצפוי להתקיים היום, בכוונתה לגייס עוד 8.6 מיליון שקל, כך שהיקף הגיוס הכולל יעמוד על 77.5 מיליון שקל.

הריבית שהשיגה חנן מור בשלב הציבורי נמוכה מאוד בהשוואה לריבית שהשיגה בעת שגייסה את סדרת האג"ח הקודמת שלה (ח'), שעמדה על 4.5%. שתי הסדרות מגובות בשעבודים ואינן מדורגות על ידי חברות הדירוג, מה שמדגיש עוד יותר את ההישג הנוכחי של חנן מור מחד, ואת הלהיטות של השוק לחוב מנגד.

הסיבה המרכזית לכך שהמוסדיים הגיבו לגיוס בהתלהבות שהתבטא בריבית הנמוכה הוא שחנן מור החליטה להעניק שעבודים על התזרים מהקניון החדש שהקימה בחריש ומהקניון שהיא מקימה במודיעין. הקניון בחריש ממוקם בכניסה לעיר וכבר נפתח לציבור.

חנן מור, בעל השליטה בחברה הנושאת את שמו, צילום: אלעד גרשגורן חנן מור, בעל השליטה בחברה הנושאת את שמו | צילום: אלעד גרשגורן חנן מור, בעל השליטה בחברה הנושאת את שמו, צילום: אלעד גרשגורן

הקניון בחריש צפוי לייצר NOI של 11 מיליון שקל ב־2019. הקניון במודיעין צפוי להיפתח בהמשך השנה ולהניב NOI של יותר מ־4 מיליון שקל. בזכות הריבית הנמוכה, הגיוס הנוכחי צפוי להקטין את הוצאות המימון העתידיות של החברה.

בין הגופים המוסדיים שהשתתפו בגיוס ניתן למנות את בית ההשקעות מור, בית ההשקעות ילין לפידות, חברת הביטוח הפניקס, איילים קרנות נאמנות ובנק אגוד. את ההנפקה מובילים אוריון חיתום, איפקס הנפקות ורוסאריו קפיטל. בחודש שעבר רכש ילין לפידות 4.94% ממניות חנן מור ב־15 מיליון שקל.

באותה הנפקת מניות השתתף גם מורי ארקין, שרכש מניות במיליון שקל — סכום שהעניק לו 0.38% מהחברה.

המחזיקה הגדולה בחנן מור, אחרי חנן מור עצמו (67.9%) שמחזיק במניות דרך חברה פרטית שבה הוא שותף עם מנכ"ל החברה אבי מאור, היא קרן הגידור ספרה, שמחזיקה ב־8.96% ממניות החברה.

מתחילת השנה עלתה מניית חנן מור בקרוב ל־54% ושווי השוק הנוכחי שלה עומד על 364 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות