אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטל חושפת את "הבניין הכי חכם בעולם" בפתח תקווה צילום: דוברות אינטל

בלעדי לכלכליסט

אינטל חושפת את "הבניין הכי חכם בעולם" בפתח תקווה

מרכז הפיתוח החדש של אינטל מצויד בין השאר במעליות חכמות שלומדות את הרגלי העובדים, במערכת תאורה אוטונומית וב-14 אלף חיישנים. עלות הקמתו עמדה על 650 מיליון שקל

12.09.2019, 08:17 | גולן חזני

חברת אינטל חנכה אתמול את מרכז הפיתוח שלה בפתח תקווה. ל"כלכליסט" נודע כי ההשקעה של החברה בקמפוס החדש עמדה על 650 מיליון שקל (180 מיליון דולר), מתוכם עלות קרקע של 25 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

מרכז הפיתוח החדש ירכז את עובדיה של חברת אינטל מהקמפוס הישן בפתח תקווה וכן מרעננה ויקום למרכז אחד גדול שיעסיק 2,000 עובדים. בשנים הקרובות צפוי המספר לגדול ב־700 עובדים נוספים. מדובר בעובדים ששייכים ל־20 קבוצות הפיתוח של החברה בתחומי המחשוב, תקשורת, בינה מלאכותית וסייבר.

המרכז החדש של אינטל בפ"ת, צילום: דוברות אינטל המרכז החדש של אינטל בפ"ת | צילום: דוברות אינטל המרכז החדש של אינטל בפ"ת, צילום: דוברות אינטל

שטח הבניין הוא 75 אלף מ"ר, 35 אלף מהם תת קרקעיים, ולטענת אינטל זהו הבניין החכם בעולם. מנכ"ל אינטל ישראל יניב גרטי אמר כי "הבניין יודע, בזכות בינה מלאכותית, להתאים את מערכותיו כדי לספק את סביבת העבודה האולטימטיבית. הוא יודע לצבור מידע, לעבד אותו, להשתמש בבינה מלאכותית ובכך לקבל החלטות ולנווט את המערכות שלו באופן אוטונומי". כך למשל המעליות בבניין לומדות במשך הזמן את דפוסי הנסיעות של העובדים ומחשבות לבד את מסלולי הנסיעה והעצירה, כדי שאנשים יחכו כמה שפחות זמן.

קומת שירותים מיוחדים בבניין כוללת חדר כושר וחוגי ספורט, מספרה, מסז', פדיקור ומניקור, שירותי אופטיקה, חדר משחקים, חדר מוזיקה, בית כנסת ומעבדת מחשבים.

בבניין מותקנים כ־14 אלף חיישנים לצורכי תאורה, טמפרטורה ותפוסה (לעומת כ־7,000 חיישנים בבניין רגיל בגודל מקביל). כך למשל מערכות התאורה והתריסים החכמים בבניין מתאימים את עצמם לשינויים באור לאורך היום.

הבניין הוא גם בעל יעילות אנרגטית גבוהה ב־40% מבניין רגיל ומערכות המים שלו צורכות 75% פחות מים מבניין סטנדרטי. הבניין נבנה בבנייה ירוקה ו־95% מהפסולת שנוצרה בעת הבינוי הועברו למחזור.

בחניון הבניין שמכיל 1,200 מכוניות קיימת מערכת בקרה שמאפשרת לדעת בכל רגע נתון את התפוסה וכן את מיקומו המדויק של כל רכב. עובד יכול להתעדכן במצב התפוסה בחניון מהדרך וכך לתכנן את ההגעה שלו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות