אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ: "ייתכן שניאלץ לנקוט צעדים נגד סיגריות אלקטרוניות - כדי להגן על ילדים" צילום: רויטרס

טראמפ: "ייתכן שניאלץ לנקוט צעדים נגד סיגריות אלקטרוניות - כדי להגן על ילדים"

ממשל טראמפ מבקש לאסור על מכירת סיגריות אלקטרוניות בטעמים; הרשויות בארה"ב חוקרות את מותו של אדם שלישי ממחלת ריאות מסתורית שנגרמה משאיפת אדים ממתקן עישון אלקטרוני, ואשר לטענת החוקרים פגעה עד כה ב-450 אנשים במדינה

11.09.2019, 22:03 | שירות כלכליסט

נשיא ארה"ב מצטרף למתקפה נגד הסיגריות האלקטרוניות. הנשיא קרא לתופעת העישון מסיגריות אלה "בעיה", ואמר כי ייתכן שיהיה צורך בצעדים "מאוד מאוד תקיפים" כדי להגן על "ילדים תמימים". במקביל, שר הבריאות אלכס אזר הודיע כי יאלץ את היצרניות להפסיק למכור סיגריות בטעמים.

ההודעה יוצאת לאחר דיווחים על מאות מקרים בארה"ב של מחלות ואף מקרי מוות של מעשני סיגריות אלקטרוניות.

"זוהי לא רק בעיה כללית אלא גם בעיה קשה הנוגעת לילדים", אמר הנשיא לעיתונאים בבית הלבן לאחר מפגש עם יועצים משירותי הבריאות בארה"ב ומרשות המזון והתרופות האמריקאית, ה-FDA.

בשבוע שעבר דיווח ה"וול סטריט ג'ורנל" כי רשויות הבריאות הפדרליות בארה"ב מפצירות באנשים להפסיק להשתמש במוצרי עישון אלקטרוניים; הרשויות חוקרות את מותו של אדם שלישי ממחלת ריאות מסתורית שנגרמה משאיפת אדים ממתקן עישון אלקטרוני, שלטענת החוקרים פגעה עד כה ב-450 אנשים בארה"ב.

"בזמן שהחקירה בנושא נמשכת, אנשים צריכים לשקול לא להשתמש במוצרי עישון אלקטרוניים", נמסר בהודעה של מרכז הבקרה והמניעה של מחלות. הסוכנות גם מסרה שעל אנשים להפסיק לרכוש מוצרי עישון אלקטרוניים מהרחוב או לשנות מוצרים שנרכשו כחוק. דובר מרכז הבקרה והמניעה של מחלות מסר שהמרכז חוקר 450 מקרים ב-33 מדינות בארה"ב והוסיף שמספר המקרים יותר מהוכפל מאז שהמרכז עדכן את החקירה בשבוע שעבר.

סיגריה אלקטרונית, צילום: שאטרסטוק סיגריה אלקטרונית | צילום: שאטרסטוק סיגריה אלקטרונית, צילום: שאטרסטוק

ביום שני שלח ה-FDA מכתב אזהרה לג'ול, היצרנית המובילה של סיגריות אלקטרוניות. ה-FDA דרש במכתב הפסקה מיידית של שיטת השיווק, המנוגדת לדבריה לחוק, הכוללת תיאור של המוצר כ"פחות מזיק" מסיגריות רגילות. ה-FDA הציגה איום חד משמעי - אם ג'ול לא תשנה מיידית את אופי הפרסום והשיווק שלה, יוטלו עליה קנסות ותיתכן אף החרמת כל מוצרי החברה על ידי הרשויות.

עמדת ה-FDA מבוססת על דו"ח מיוחד של ועדות מטעם בית הנבחרים שבוחנות סוגיות של מדיניות כלכלית וצרכנות. הדו"ח קבע כי החברה עברה על החוק בכך ש"מכרה או הפיצה את המוצר כמוצר טבק התאמות בהיבט הסיכונים ללא צו של ה-FDA אשר מתיר מכירה או הפצה מסוג זה".

הדו"ח מסתמך על החקיקה הקובעת שעל מנת לשווק מוצרי סיגריות בעלות סיכון נמוך יותר מסיגריות רגילות, חברות חייבות לקבל אישור של ה-FDA - ג'ול ביצעה את ההפצה מבלי שקיבלה את האישור הנדרש. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות