אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אדם נוימן כבר לא יהיה כנראה ברשימת 500 המיליארדרים של בלומברג

אדם נוימן כבר לא יהיה כנראה ברשימת 500 המיליארדרים של בלומברג

לנוימן יש 22% ב-WeWork. בהנפקה הראשונית העריכו ששווי החברה עשוי להגיע ל-65 מיליארד דולר אלא שכעת מדובר על 15 מיליארד דולר וחלקו של מייסד החברה יעמוד על מקסימום 3 מיליארד דולר

11.09.2019, 22:18 | שירות כלכליסט
אדם נוימן אמור היה להפוך לאחד היזמם העשירים בעולם. השנה, עשור לאחר שייסד את WeWork, חברת חללי העבודה המשותפים התכוננה להשלים את הפיכתה לציבורית – חלק מהבנקאים המעורבים בהנפקה הראשונית העריכו ששווי החברה אשוי להגיע ל-65 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

לפי שווי כזה, הנתח שמחזיק נוימן, 22% מהמניות, היה שווה 14 מיליארד דולר, לפחות על הנייר. מספרים כאלה היו הופכים את נוימן לאחר מ-150 האנשים העשירים בעולם. בפועל, ניומן יצטרך כנראה להסתפק בסכום קטן בהרבה, כאשר בימים האחרונים מתרבים סימני השאלה על מצבה של WeWork והמזומנים שהיא שורפת – הספקות פגעו לא רק בציפיות לקראת ההנפקה הראשונה המתקרבת (IPO) אלא גם באגרות החוב של החברה.

הספקות התעצמו לאחר שבתשקיף נחשפו המימושים שביצע נוימן בחודשים האחרונים והקשרים הפיננסיים הבלתי שגרתיים בינו לבין החברה. המסמכים שהגישה החברה גילו שאחת המשקיעות המוקדמות ביותר בחברה, Fidelity Investments, חתכה בחודש מרץ את השווי שהעניקה לחברה האם We Co, ל-18.3 מיליארד דולר, הרבה לפני הפרסומים האחרונים על הורדה חדה בשווי בהנפקה הקרובה. לפי התחזיות המעודכנות שיוצאות מגורמים מעורבים, השווי שיוענק לחברה בהנפקה יהיה 15 מיליארד דולר. לפי הנחה זו, שווי הנתח של נוימן יעמוד על 3 מיליארד דולר – סכום שלא יספיק להכניס אותו לרשימת 500 המיליארדרים של בלומברג.

 

 

אדם נוימן. כמה יהיה שווה אחרי ההנפקה? אדם נוימן. כמה יהיה שווה אחרי ההנפקה? אדם נוימן. כמה יהיה שווה אחרי ההנפקה?

עדיין, לא ניתן לזלזל בסכום של 3 מיליארד דולר, במיוחד לא עבור מי שבילה חלק מילדותו בקיבוץ. נוימן עבר מישראל לניו יורק בשנת 2021 במטרה לבלות ולעשות כסף, כפי שאמר בעבר. הוא פגש את רבקה, אשתו לעתיד, הרשומה בתשקיף כאחת המייסדות של WeWork, מנהלת המותג "שותפת מחשבה אסטרטגית".

נוימן ומיגל מקלבי הקימו את WeWork לאחר שחלקו משרד אופן ספייס בברוקלין. מקלבי, כמו ניומן, העביר חלק מילדותו בקהילה שיתופית באורגון ארה"ב. "אנחנו יוצאים קיבוץ קפיליסטי", אמר ניומן בראיון ב-2017. לפני הקמת WeWork, במהלך לימודיו, חווה ניומן שני כשלונות עסקיים, אחד ייצור קו נעליים והשני מכנסי תינוקות. מאז ייסוד WeWork, החברה האם We Co גייסה מעל 12 מיליארד דולר ופתחה אתרים ביותר מ-100 מדינות. את הזכויות לשם שתחתיו היא מוכרת, WeWork, רכשו נוימן ומקלבי תמורת 5.9 מיליון דולר. לפי תנאי ההנפקה, נוימן ימשיך להחזיק בשליטה בחברה, באמצעות ההנפקה של שלושה סוגי מניות – מבנה גיוס שמעורר ביקורת רבה בשוק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות