אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיליארדר יפני מכר את אחזקתו בזוזו ליאהו יפן ב-3 מיליארד דולר צילום: רויטרס

מיליארדר יפני מכר את אחזקתו בזוזו ליאהו יפן ב-3 מיליארד דולר

רשת האופנה המקוונת שייסד וסאקו מאזאווה מתמודדת עם ירידה במכירות ונאלצה לסגור את פעילותה בארה"ב ובאירופה. רכישת החברה תאפשר ליאהו יפן, חברה בת של סופטבנק, להתחרות ביריבותיה המקוונות - אמזון וראקוטן

12.09.2019, 11:53 | שירות כלכליסט
המיליארדר היפני יוסאקו מאזאווה (Yusaku Maezawa) העשיר את חשבון הבנק שלו בעוד 3 מיליארד דולר, לאחר שמכר את אחזקתו ברשת האופנה היפנית זוזו ליאהו יפן.

קראו עוד בכלכליסט

מאזאווה, שהתפרסם לאחר שנחשף כי הוא יהיה תייר החלל הראשון של חברת ספייס X של אלון מאסק, יפרוש בעקבות המכירה מתפקידו כמנכ"ל החברה.

המיליארדר היפני יוסאקו מייזאווה, צילום: רויטרס המיליארדר היפני יוסאקו מייזאווה | צילום: רויטרס המיליארדר היפני יוסאקו מייזאווה, צילום: רויטרס

זוזו היא רשת האופנה המקוונת הגדולה במדינה, אך לאחרונה מתמודדת עם ירידה במכירות, ונאלצה לסגור את פעילותה בארה"ב ובאירופה.

יאהו יפן, חברת בת של תאגיד הטכנולוגיה וההשקעות סופטבנק, הציעה לשלם 400 מיליארד ין עבור אחזקה של 50.1% בזוזו. המהלך יאפשר ליאהו יפן להתחרות בצורה טובה יותר ביריבות המקוונות כמו אמזון וראקוטן.

"אני מפקיד את זוזו בידי נשיא חדש ואמשיך בדרכי", כתב מאזאווה (43) בחשבון הטוויטר שלו. לפי מגזין פורבס, הונו מוערך ב-2.2 מיליארד דולר, אותם הוא מוציא בעיקר על יצירות אמנות.

ב-2017 עלה לכותרות לאחר שהוציא 98 מיליון דולר במשך יומיים במכירות פומביות של אמנות של סות'ביס וכריסטי'ס.

בנוסף לכך, הוא שילם מחיר שיא של 110.5 מיליון דולר עבור יצירה של ז'אן-מישל בסקיה (Jean-Michel Basquiat). גם רכישת הכרטיס לשיגור לחלל עלה לו סכום כסף מכובד ביותר.

ייתכן כי בעקבות זאת, במאי הוא הכריז כי ייאלץ למכור חלק מאוסף האמנות שלו בשל מצוקת מזומנים. "אף פעם אין לי כסף כי אני תמיד מבזבז אותו", התבדח באותו הזמן.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות