אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית המשפט הוציא צו מניעה זמני נגד עסקת מכירת מניות מישורים לשניידר ולפידות צילום: עמית שעל, יובל חן

בית המשפט הוציא צו מניעה זמני נגד עסקת מכירת מניות מישורים לשניידר ולפידות

ההחלטה שונה מזו שנתן אתמול אותו שופט בימ"ש מחוזי בת"א, בה דחה את הבקשה של גיל בלוטרייך למתן צו מניעה זמני נגד מכירת 8% ממניות מישורים המוחזקות על ידי הראל; בא כוחו של בלוטרייך: "בצדק ניתן צו מניעה";

12.09.2019, 12:59 | גולן חזני
בימ"ש הפך את ההחלטה: שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב חאלד כאבוב הוציא לפני דקות אחדות החלטה מחודשת ובה צו מניעה נגד עיסקת מכירת המניות של מישורים מהראל לאלכס שניידר ושולם לפידות.

קראו עוד בכלכליסט

החלטה זו שונה מהחלטה שנתן כאבוב אתמול ובה דחה את הבקשה של גיל בלוטרייך למתן הצו הזמני. זאת, מכיוון שהבקשה אתמול הסתמכה על שמועות ואילו בקשה חדשה של בלוטרייך מהבוקר, באמצעות עורך הדין יואל פרייליך, התבססה על הדיווח למאיה המאשר ביצוע עיסקה, כלומר מבוסס על עובדות ולא שמועות.

השופט כאבוב חייב את בלוטרייך בהפקדת 250 מיליון שקל עד לקיום דיון במעמד שני הצדדים, בבקשה שעד אז העיסקה לא יכולה לצאת לפועל. שניידר הפסיק באופן חד צדדי, כזכור, את הסכם המניות במישורים ובלוטרייך ביקש מבית המשפט לבטל החלטה זו.

אלכס שניידר אלכס שניידר אלכס שניידר

בא כוחו של גיל בלוטרייך, עו״ד יואל פרייליך: "בצדק ניתן צו מניעה. הנסיבות מוכיחות שמר שניידר קודם ניהל מו״מ לפוזיציה חדשה להשתלט על החברה באמצעות רכישת מניות הראל והסכם שת״פ חדש עם צד שלישי - בניגוד גמור להסכם השליטה המשותפת שיש לו עם בלוטרייך (הקובע זכות הצטרפות לבלוטרייך ואוסר על שניידר בתכלית האיסור להגיע להסכמים עם בעלי מניות אחרים). ורק לאחר שראה שהפוזיציה מתממשת הודיע על ביטול הסכם השליטה עם בלוטרייך, כאמתלה בדיעבד להכשיר ניסיון השתלטות מתוכננת מראש".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות