אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועידת לונדון

ריצ'ארד אנטון: "החברות הישראליות הטובות ביותר מאמצות גישה אמריקאית ונרגעות"

כך לדברי מייסד ושותף בקרן ההון סיכון Oxx בוועידת כלכליסט בלונדון. "לישראל יש הכשרה מוקדמת ליזמות בצבא, וזה מקור חוזקה משמעותי. יש לה אוניברסיטאות מוכוונות יזמות ואקו-סיסטם צפוף בתחום ההשקעות", הוסיף

12.09.2019, 18:45 | עומר כביר, לונדון

"החברות הישראליות הטובות ביותר מאמצות גישה אמריקאית ונרגעות. זה סימן של בגרות, כשהן הופכות לאמריקאיות יותר" – כך אמר ריצ'ארד אנטון, מייסד ושותף כללי בקרן ההון סיכון Oxx במסגרת ועידת Mind The Tech 2019 - ועידת הטכנולוגיה והחדשנות של כלכליסט בלונדון.

אנטון דיבר על במת הכנס בשיחה עם ג'ון מדבד, מייסד ומנכ"ל OurCrowd. חלק ניכר מהשיחה הוקדש להבדלי הגישות בין ישראלים לבריטים. "לבריטים לא נוח עם חברות ישראליות בגלל הישירות והאינסטינקט הצברי", אמר אנטון. יש לא מעט דימיון בין בריטניה לישראל. לשתיהן יש קשר עמוק לארה"ב, שתיהן ריכוזיות ובשתיהן יש יזמים חזקים אבל יש גם הבדלים גדולים. לישראל יש הכשרה מוקדמת ליזמות בצבא, וזה מקור חוזקה משמעותי. יש לה אוניברסיטאות מוכוונות יזמות ואקו-סיסטם צפוף בתחום ההשקעות". 

מימין ג מימין ג'ון מדבד וריצ'רד אנטון | צילום: אוראל כהן מימין ג

על בריטניה אמר: "אני נרגש כרגע מבריטניה. יש כאן שוק צרכני מפותח, מערכת הון גדולה, זו המדינה היחידה מחוץ לארה"ב שיש לה אוניברסיטאות מדעיות ברשימת 10 האוניברסיטאות המובילות בעולם. אבל יש לה חיסרון בתחום ההשקעות. ישראל ובריטניה נמצאות בשלבים שונים".

אנטון דיבר גם על האתגרים הייחודיים לסטארטאפים ישראלים שנכנסים לשלב ה-Growth. "האתגרים שונים לכל חברה שהיא לא אמריקאית או סינית. יש רק שני שווקים בעולם שמאוד תומכים בחברות Growth. אנשים מדברים על הבעיה הישראלית, שלא יוצרים בישראל מספיק חברות גלובליות גדולות, אבל מדברים על זה גם בבריטניה ובמדינות אחרות. הכל קשור לגישה לשווקים שמאפשרים צמיחה מהירה. בשביל זה צריך גישה לארה"ב".

"טכנולוגיה ישראלית היא יוקרתית", הוסיף אנטון. "זה נכון לאסיה וזה נכון לארה"ב, וזה נכון גם לבריטניה. המותג 'ישראל' מקושר להרבה דברים שליליים באווירה הפוליטית הנוכחית באירופה, אבל בקהילה העסקית יש לו קישורים חיוביים מאוד, ובראשם טכנולוגיה מתקדמת שעובדת בעולם האמיתי. לישראל יש את האוניברסיטאות המובילות בעולם בהפקת יזמים מחוץ לארה"ב".

לסיום דיבר אנטון על ההתפחויות שמרגשות אותו בתחום היזמות וההון סיכון: "תוענה אוכלת את העולם והיא רק בתחילת הארוחה. יש הרבה מגזרים שסובלים מחוסר יעילות, בעולמות כמו רפואה למשל. הכנסות בינה מלאכותית לתחומים אלו תימשך זמן רב ואני מתעניין מאוד בהזדמנויות שם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות