אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל ישראמקו ערן סער התפטר - ימונה למנכ"ל אי.די.בי ודסק"ש

בלעדי לכלכליסט

מנכ"ל ישראמקו ערן סער התפטר - ימונה למנכ"ל אי.די.בי ודסק"ש

לכלכליסט נודע שסער צפוי למלא את תפקידו של שולם לפידות, שהתפטר במפתיע לפני שלושה חודשים; בעל השליטה באי.די.בי אדוארדו אלשטיין בחן מספר מועמדים, כשהמועמד המועדף אמיר לוי סירב להצעה

12.09.2019, 17:13 | גולן חזני

פרישה בצמרת קבוצת אקויטל: ערן סער התפטר היום (ה') מתפקידו כמנכ"ל ישראמקו, החברה האם נפטא והחברה הסבתא אקויטל. לכלכליסט נודע כי סער הוא המועמד המוביל להתמנות למנכ"ל אי.די.בי ודסק"ש במקומו של שולם לפידות.

קראו עוד בכלכליסט

לפידות עזב את אי.די.בי במפתיע לפני כשלושה חודשים. מאז בחן בעל השליטה ויו"ר הקבוצה אדוארדו אלשטיין מספר מועמדים, ואמיר לוי שהיה המועמד המועדף סירב בסופו של דבר להצעה.

ערן סער, מנכ"ל ישראמקו הפורש ערן סער, מנכ"ל ישראמקו הפורש ערן סער, מנכ"ל ישראמקו הפורש

סער הרוויח בשש השנים האחרונות בקבוצת אקויטל של קובי מימון שכר ומענקים של 22 מיליון שקל. הוא כיהן בעבר, בין היתר, כסגן מנהל מחלקת התאגידים ברשות ני"ע וכסמנכ"ל הכספים של קבוצת אקויטל. בשנתיים האחרונה הוא הוביל את כיווץ הפירמידה של אקויטל.

בפני סער ניצב אתגר לא פשוט שכן אי.די.בי הנשלטת בידי אלשטיין מצויה במצב פיננסי רגיש ובשווי נכסי שלילי שאילץ את אלשטיין להזרים 70 מיליון שקל לקופת החברה כדי לנסות להרוויח זמן מול הצעדים של מחזיקי האג"ח של החברה שאיימו לנקוט בצעדים נגדו.

אלשטיין אמר "סער מביא עימו עשרות שנים של ניסיון במגזר הפרטי והציבורי. יכולת הניהול שהוכיח במהלך תפקידיו הרבים והניסיון שצבר יסייעו לקבוצה לעמוד בפני האתגרים ולמנף את פעילותה העסקית בכלל החברות בקבוצה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
מנהלים "מוכשרים"
תגובה לתגובה "אמיר לוי?" – השאלה הנכונה אינה מי יותר טוב מבין השניים – אלא האם שניהם מתאימים?!.ישראמקו מחזיקה בין השאר ב % 29 משדה בגז תמר ובכל זאת המנהל ה"מוכשר" הזה הצליח להנחית את שער המניה בעשרות אחוזים וצודקים כמובן כותבי תגובות 4 ו 2 . היות והמנכ"ל ה"מוכשר"שולם לפידות הנחית את מניית דסק"ש בעשרות אחוזים – מה יוותר ממנה לאחר הטיפול בהמשך, של ערן סער?
יש עוד מנהלים איכותיים בישראל  |  13.09.19
7.
האם זו היא הבשורה לה ייחלנו וציפינו?
לאדוארדו אלשטיין יש חיבה למועדים מיוחדים.את דו"חות הרבעון השני הוא פירסם בדקה ה – 90 במוצאי שבת ואת הפרסום על מינוי המנכ"ל החדש בערב יום חמישי..ונא לשים לב א) הוא מונה בלא אישור האסיפה הכללית של בעלי המניות! ההסבר של החברה : "הבאתה לאישור האסיפה בלוחות הזמנים הנקובים בדין ,תסכל את ההתקשרות" למה ומדוע? אין כל הסבר! ב) ערן סער יכנס לתפקידו רק החל ב 12/12/2019 – כלומר רק בעוד 3 חודשים.. ואם נוסיף לכך את שלושת החודשים שעברו מאז שהמנהלים הקודמים התפטרו – יוצא שלמר אלשטיין לא אכפת כלל שבמשך חצי שנה דיסקונט השקעות ואי.די.בי. יתנהלו ללא מנכ"ל .. וזאת בתקופה קריטית של התמודדות נאותה מבחינת חוק הריכוזיות,השטחת הפירמידה ,אי אימון באג"ח שלו והשבחת נכסי דיסקונט השקעות(ונכללת בזה כמובן סלקום שלמנכ"לה לדבריו ,אין כל דרך פעולה – אלא רק תקוה לעזרה מצד משרד התקשורת...) - החזרתה למדד תל אביב 125 ודאגה שמניותיה יסחרו בשער הוגן וראוי ולא כפי שזה כעת, הרבה מתחת לערכן האמיתי.
מה יהיה?  |  13.09.19
לכל התגובות