אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נעילה מעורבת בוול סטריט; אפל נפלה ב-1.9%, ברודקום ב-3.4% צילום: גטי אימג'ס

נעילה מעורבת בוול סטריט; אפל נפלה ב-1.9%, ברודקום ב-3.4%

שווי השוק של אפל ירד מתחת לטריליון דולר; ברודקום פספסה אמש את תחזית ההכנסות; ברקע למסחר: אופטימיות זהירה בנוגע למלחמת הסחר בין ארה"ב לסין ותוכנית הרכישות שעליה הכריז אתמול הבנק המרכזי האירופי; בורסת לונדון דחתה את הצעת הרכישה של הבורסה בהונג קונג

13.09.2019, 23:04 | שירות כלכליסט

דיווח שוטף מהשווקים המובילים בעולם: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

ניקיי שנגחאי האנג סנג דאקס קאק פוטסי דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון ב"כלכליסט"

23:00 - המסחר בבורסות ניו יורק ננעל הערב (ו') במגמבה מעורבת: דאו ג'ונס עלה ב-0.1%. המדד עלה זה היום השמיני ברציפות- הרצף הארוך זה יותר משנה, על רקע אופטימיות זהירה בנוגע ליחסי הסחר בין סין וארה"ב. לעומתו, המדדים S&P 500 ונאסד"ק ירדו ב0.1% וב-0.2% בהתאמה, כשאפל וברודקום בלטו בירידות בקרב מניות הטכנולוגיה, כשאיבדו מערכן 1.9% ו-3.4% בהתאמה. בסיכום שבועי, דאו ג'ונס עלה ב-1.6%, S&P 500 עלה ב-1% ונאסד"ק התחזק ב-0.9%.

21:55 - מחיר הנפט מסוג WTI ירד היום ב-0.4% בבורסת הסחורות של ניו יורק ומחיר חבית למסירה באוקטובר נקבע על 54.85 דולר. בסיכום שבועי ירד מחיר הנפט בשיעור של 3%. מחירו של הזהב ירד היום ב-0.5% ומחיר אונקייה נקבע על 1,499.5 דולר. בסיכום שבועי ירד מחיר הזהב ב-1.1%.

20:35 - המסחר בוול סטריט מתנהל בשעה זו במגמה מעורבת. מדד דאו ג'ונס עולה ב-0.2%, ואילו נאסד"ק נחלש ב-0.2%. מדד S&P 500 נסחר ביציבות. המניה של חברת פסיפיק גז אנד אלקטריק (Pacific Gas & Electric) עולה ב-7.4% בשעה זו לאחר שהודיעה כי הגיעה עם מספר חברות ביטוח להסכם בהיקף 11 מיליארד דולר שמכסה את מרבית התביעות על הנזק שנגרם מהשריפות שהשתוללו בקליפורניה ב-2017 ו-2018.

שריפה ב-2018 בקליפורניה, צילום: STEPHEN LAM שריפה ב-2018 בקליפורניה | צילום: STEPHEN LAM שריפה ב-2018 בקליפורניה, צילום: STEPHEN LAM

19:05- בורסות אירופה ננעלו בעליות היום (ו') לאחר הכרזת הבנק האירופי המרכזי (ECB) אתמול על הפחתת הריבית על הפיקודנות למינוס 0.5% ועל חידוש תוכנית הרכישות. מדד יורו סטוקס 600 התחזק ב-0.4%. מניות מגזר הבנקאות קפצו ב-2.8% ומניות מגזר המזון והמשקאות עלו בשיעור של 1.9%. מדד פוטסי הבריטי עלה בשיעור של 0.3%, מדד דאקס הגרמני עלה ב-0.5% ומדד קאק הצרפתי נסגר בעלייה של 0.2%.

18:40 - לפי דיווח בסוכנות הידיעות רויטרס, חברת חללי העבודה המשותפים WeWork שוקלת להנפיק בהמשך החודש בנאסד"ק לפי שווי של 10 מיליארד דולר בלבד - נמוך בהרבה מהערכת השווי הראשונה שעמדה על 47 מיליארד דולר. מוקדם יותר היום דווח כי החברה תפחית את זכויות ההצבעה של המייסד אדם נוימן.

17:45 - סנטימנט הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן עלה לקריאה של 92 נקודות בספטמבר - לעומת קריאה של 89.8 נקודות באוגוסט ולעומת תחזיות הכלכלנים לקריאה של 91 נקודות.

דטרויט, מישיגן, צילום: אי פי איי דטרויט, מישיגן | צילום: אי פי איי דטרויט, מישיגן, צילום: אי פי איי

17:00 - מניית אפל יורדת ב-1.7% בשעה זו, מספיק כדי להוריד את שווי השוק של החברה את מתחת לטריליון דולר. שלשום (ד') ננעלה אפל בשווי שוק של 1.013 טריליוו דולר ואתמול (ה') שווי השוק של אפל בשעת הנעילה עמד על 1.008 טריליון דולר. שווי השוק של החברה עומד בשעה זו על 996.9 מיליארד דולר, מתחת למקום הראשון מבחינת שווי שוק - מיקרוסופט - ששוויה עומד כעת על 1.05 טריליוו דולר. שווי השוק של מיקרוסופט עבר את רף הטריליון דולר ב-7 ביוני השנה ומאז לא ירד ממנו. בשלושת החודשים האחרונים עלתה מניית אפל ב-13.6% ומניית מיקרוסופט עלתה ב-3.9%, בעוד מדד דאו ג'ונס עלה ב-4.4% בתקופה הזו.

16:30 - המסחר בבורסות ניו יורק נפתח היום (ו') במגמה מעורבת. מדד דאו ג'ונס עולה זה היום השמיני ברציפות. ברקע - אופטימיות בנוגע למתיחות הסחר בין סין וארה"ב. גם S&P 500 רושם עלייה בשעה זו, ואילו מדד נאסד"ק פתח את המסחר בטריטוריה האדומה.  

15:35 - המכירות הקמעונאיות בארה"ב ללא מכוניות ודלק עלו ב-0.1% באוגוסט; הנתון ליולי עודכן כלפי מעלה - מ-0.7% ל-0.8%. 

מחירי היבוא בארה"ב ירדו ב-0.5% באוגוסט, אך ללא דלק ומכוניות הם נותרו ללא שינוי. בשנה האחרונה ירדו מחיר היבוא ב-2%. מחירי היצוא ירדו ב-0.6% בחודש שחלף; החקלאים האמריקאים ספגו מכה - לאחר שמחירי מוצרי החקלאות שהם מייצאים ירדו ב-2.5% בעקבות ירידה בביקוש.

WeWork תמנה דירקטור עצמאי מוביל עד סוף השנה, ותפחית את זכויות ההצבעה של המייסד אדם נוימן מפי 20 מזכויות ההצבעה של בעל מניות רגיל - לפי 10. כך הודיעה החברה לפני שעה קלה. מדובר בניסיון של חברת שיתוף חללי העבודה להחזיר את אמון המשקיעים, לקראת הנפקתה הציבורית הצפויה החודש. זאת, לאור הדיווחים בשבוע האחרון שלפיהם המשקיע הגדול בחברה, סופטבנק, דוחק בה לדחות את ההנפקה. WeWork גם אישרה שתירשם בנאסד"ק, שהועדפה על פי מתחרתה, בורסת ניו יורק. החברה צפויה להתחיל להיסחר ב-23 בחודש.

אדם נוימן, צילום: רויטרס אדם נוימן | צילום: רויטרס אדם נוימן, צילום: רויטרס

15:15 - המסחר בניו יורק צפוי להיפתח במגמה חיובית, כאשר החוזים העתידיים על המדדים המובילים מטפסים בעד 0.4%; דאו ג'ונס בדרך ליום ירוק שמיני ברציפות. מדד S&P 500 רשם גם הוא בעיקר מגמה חיובית בשבעת ימי המסחר האחרונים, מלבד יום אחד שקטע את הרצף ובו נחלש המדד ב-0.01%. שני המדדים מתקרבים לשיא כל הזמנים.

קטרפילרו בואינג – שנחשבות למושפעות מאוד מיחסי הסחר בין וושינגטון לבייג'ינג - מתחזקות ב-0.6% ו-0.2% בהתאמה, במסחר המוקדם.

במקביל להתחזקות מניות הבנקים האירופיים - מניות הבנקים האמריקאיים מטפסות בטרום המסחר. ג'יי.פי. מורגן, בנק אוף אמריקה וסיטי עולים ב-0.8%, גולדמן זאקס מטפס ב-0.7%.

עוד בטרום המסחר – אפלנחלשת ב-0.5% אחרי שבגולדמן זאקס הורידו את מחיר היעד שלה ל-165 דולר למניה לעומת מחיר היעד הקודם שהיה 187 דולר למניה. בבנק ההשקעות ציינו כי תקופת הניסיון החינמית המתוכננת בשירות אפל TV צפויה להשפיע לשלילה על ממוצע ההכנסות מלקוח.

ברודקום נסוגה ב-0.5% אחרי שפספסה את תחזית ההכנסות ופירסמה תחזית זהירה לביקוש בשוק המוליכים למחצה. יצרנית השבבים דיווחה אתמול לאחר הנעילה על רווח רבעוני מתואם של 5.16 דולר למניה – מעל התחזיות לרווח של 5.14 דולר למניה. ההכנסות של ברודקום הסתכמו ב-5.52 מיליארד דולר – מתחת צפי האנליסטים שעמד על 5.55 מיליארד דולר.

גולדמן זאקס, צילום: רויטרס גולדמן זאקס | צילום: רויטרס גולדמן זאקס, צילום: רויטרס

 

14:30 - בורסת לונדון הודיעה כי היא דוחה את הצעת הרכישה של בורסת הונג קונג בהיקף 36 מיליארד דולר, ומסרה כי אינה מעוניינת לנהל שיחות על מיזוג.

12:25 - מניות הבנקים מזנקות בבורסות באירופה, בעקבות צעדי הבנק המרכזי אתמול (ראו עדכון קודם). מדד יורו סטוקס בנקים עולה ב-2.2%. מניית בנק אוף אירלנד מזנקת ב-4.3%, בנק קאיקסה הספרדי מנתר ב-5%, וקבוצת AIB (קבוצת הבנקאות הגדולה באירלנד) קופצת ב-4.3%.

קבוצת AIB, צילום: בלומברג קבוצת AIB | צילום: בלומברג קבוצת AIB, צילום: בלומברג

11:45 - המסחר בבורסות באירופה מתנהל כעת בעליות - דאקס עולה ב-0.2%, קאק ב-0.3%, פוטסי נסחר ביציבות. מדד יורו סטוקס 600 עולה ב-0.2%. באסיה, מדד MSCI אסיה-פסיפיק, שאינו כולל את המניות ביפן, עלה ב-0.5% לרמתו הגבוהה ביותר מזה 6 שבועות.

דירקטוריון הבורסה של לונדון (LSE) ייפגש בימים הקרובים כדי לקבל החלטה בנושא הצעת ההשתלטות המפתיעה של בורסת הונג קונג תמורת 37 מיליארד דולר, כך אמר מקור מקורב לחברה הבריטית אתמול, וזאת בעוד השוק שופך מים צוננים על האפשרות לעסקה שכזאת. הצעת ההשתלטות החד-צדדית אינה צפויה להתקבל, בהינתן ההעדפה של רבים ממשקיעי ה-LSE שהאחרונה תשלים את הרכישה המוצעת של קבוצת המידע והאנליטיקה רפיניטיב תמורת 27 מיליארד דולר, כך אמר מקור המקורב ל-LSE.

 

10:30 - המסחר בבורסות באירופה נפתח במגמה מעורבת. מדד קאק בפריז עולה ב-0.4%, דאקס בפרנקפורט שומר על יציבות, ופוטסי בלונדון יורד ב-0.2%.

בריטניה תעזוב את האיחוד האירופי בעוד כמה שבועות ללא הסכם - כך לפי סקר חדש שערכה CNBC בקרב סמנכ"לי פיננסים של חברות. לפי הסקר הרבעוני האחרון של מועצת סמנכ"לי הכספים הגלובלית של CNBC, שפורסם היום, 43.5% מהנשאלים סבורים כי עזיבה ללא הסכם היא התרחיש הסביר ביותר; 32.3% חוזים הארכה של הדדליין (31 באוקטובר), 8.1% מאמינים שתושג עסקה עד סוף אוקטובר, 3.2% חוזים משאל עם נוסף בנושא, בעוד היתר (12.9%) אינם בטוחים.

בורסת פרנקפורט, צילום: בלומברג בורסת פרנקפורט | צילום: בלומברג בורסת פרנקפורט, צילום: בלומברג

08:00 - המסחר בבורסות באסיה מתנהל הבוקר בעליות שערים. ברקע למסחר: החלטת הבנק האירופי המרכזי מאתמול להוריד את הריבית על הפיקדונות ל-0.5%-, ולחדש את תוכנית הרכישות של האג"ח הממשלתי בהיקף של 20 מיליארד יורו בחודש החל מ-1 בנובמבר. עוד ברקע: אופטימיות זהירה בנוגע למלחמת הסחר בין ארה"ב לסין - הנשיא האמריקאי דונלד טראמפ אמר אמש כי הוא מעדיף הסכם כולל עם סין - אך לא פסל אפשרות של "הסכם ביניים" עם בייג'ינג, עד להשגת הסכם קבוע.

הבורסות בסין, טייוואן וקוריאה סגורות לרגל חג. בטוקיו, עלה מדד ניקיי ב-1.1%, ובהונג קונג מדד האנג סנג מטפס ב-0.4%.

"מה שדוחף את השווקים היום הוא הסיכוי להסכם ביניים בנושא הסחר", אמר טוני רות', מנהל השקעות ראשי בקרן Wilmington. "הכלכלות של ארה"ב וסין סבלו מספיק, כך שזה אינטרס של נשיאי שתי המדינות לקחת צעד אחורה ולאפשר מרחב מחיה בחדר הצפוף. זה מה שהשתנה".

בורסת טוקיו, צילום: איי אף פי בורסת טוקיו | צילום: איי אף פי בורסת טוקיו, צילום: איי אף פי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות