אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
WeWork ממשיכה בהליכי ההנפקה: מצמצמת את זכויות ההצבעה של נוימן צילום: בלומברג

WeWork ממשיכה בהליכי ההנפקה: מצמצמת את זכויות ההצבעה של נוימן

חברת שיתוף חללי העבודה הודיעה היום על שינויים בכללי הממשל התאגידי - בניסיון להחזיר את אמון המשקיעים לקראת ההנפקה הצפויה בנאסד"ק בהמשך החודש; בין השאר נקבע כי הדירקטוריון הוא זה שיבחר מחליף למנכ"ל נוימן - ולא ועדה שבה חברה בין השאר אשתו רבקה

13.09.2019, 15:34 | שירות כלכליסט

WeWork תמנה דירקטור עצמאי מוביל עד סוף השנה, ותפחית את זכויות ההצבעה של המייסד אדם נוימן מפי 20 מזכויות ההצבעה של בעל מניות רגיל - לפי 10. כך הודיעה החברה לפני שעה קלה.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בניסיון של חברת שיתוף חללי העבודה להחזיר את אמון המשקיעים, לקראת הנפקתה הציבורית הצפויה החודש. זאת, לאור הדיווחים בשבוע האחרון שלפיהם המשקיע הגדול בחברה, סופטבנק, דוחק בה לדחות את ההנפקה.

We Company, החברה האם של WeWork, מעוניינת לגייס בהנפקה בין 3 ל-4 מיליארד דולר, אך ספגה ביקורת מצד המשקיעים והאנליסטים סביב תשלומים שהועברו למייסד ולמנכ"ל אדם נוימן וסביב המבנה התאגידי המורכב שלה.

במסמכים שהגישה היום We Company לרשות ני"ע האמריקאית נכתב כי ההחלטה התקבלה "בתגובה לפידבק של השוק".

עוד נמסר כי אף אחד מבני משפחתו של נוימן לא יישב בדירקטוריון החברה. בנוסף, במקרה שנוימן יילך לעולמו - מחליפו ייבחר על ידי הדירקטוריון. עד היום, הסמכות לבחור מחליף היתה נתונה בידי ועדת שבה היתה חברה, בין השאר, אשתו של נוימן רבקה.

אדם נוימן, צילום: רויטרס אדם נוימן | צילום: רויטרס אדם נוימן, צילום: רויטרס

"כל מנכ"ל שיחליף את נוימן ייבחר על ידי חבר המנהלים, שיפעל כקבוצה. לא נסתמך על ועדה שתבחר את המחליף. לדירקטוריון שלנו יש את היכולת לפטר את המנכ"ל", נמסר מהקבוצה.

WeWork גם אישרה שתירשם בנאסד"ק, שהועדפה על פי מתחרתה, בורסת ניו יורק. החברה צפויה להתחיל להיסחר ב-23 בחודש.

נוימן בן ה-40 פועל כעת ללא לאות כדי שההנפקה תתבצע כמתוכנן, על אף שיועצי החברה מטילים ספק בנכונות המשקיעים להשקיע בחברה ששוויה נחתך מ-47 מיליארד דולר בסבב הגיוס האחרון, לסביבות 20 מיליארד דולר ואף פחות לפי הערכות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות