אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: סנטימנט הצרכנים עלה יותר מהצפוי צילום: גטי אימג'ס

ארה"ב: סנטימנט הצרכנים עלה יותר מהצפוי

המדד של אוניברסיטת מישיגן עלה יותר מתחזיות הכלכלנים. ברקע, דברי הנשיא טראמפ כי אינו פוסל הסכם ביניים עם סין בסוגיית הסחר

13.09.2019, 17:42 | שירות כלכליסט

סנטימנט הצרכנים בארה"ב עלה יותר מהצפוי החודש. הצרכנים האמריקאים הרגישו יותר בטוחים בנוגע לתנאים הכלכליים בהווה ובעתיד, כך לפי מידע ראשוני שפרסמה היום (ו')  אוניברסיטת מישיגן. על כך מדווח אתר CNBC.

קראו עוד בכלכליסט

 

נתוני סקרי הצרכנים שערכה האוניברסיטה בספטמבר הראו קריאה של 92 נקודות לעומת 89.8 נקודות באוגוסט. כלכלנים שנסקרו על ידי דאו ג'ונס צפו שהקריאה החודש תעמוד על 91 נקודות. גם מדד התנאים הכלכליים הנוכחי עלה לקריאה של 106.9 לעומת 105.3.

מנהטן, ניו יורק, צילום: shutterstock מנהטן, ניו יורק | צילום: shutterstock מנהטן, ניו יורק, צילום: shutterstock
 

עם זאת, בעוד הצרכנים מרגישים בטוחים יותר בכלכלה, נראה כי הדאגות מההשפעה של המכסים על המשק עלו בתחילת ספטמבר. ריצ'רד קרטין, הכלכלן הראשי של סקרי הצרכנים, אמר כי 38% מכלל הצרכנים שנשאלו התייחסו באופן ספונטני להשלכות השליליות של הסוגייה - האחוז הגבוה ביותר מאז מרץ 2018". עוד אמר קרטין, כי "אלו שהתייחסו באופן שלילי למכסים החזיקו גם ביותר דעות שליליות בנוגע לתחזית הכללית של המשק וגם צפו עלייה באינפלציה ובשיעור האבטלה בשנה הקרובה".

 

סין וארה"ב שרויות במלחמת סחר מאז השנה שעברה, כשכל מדינה כבר הטילה מכסים במיליארדי דולרים על הסחורות של השנייה. עם זאת, הסנטימנט סביב מתחי הסחר בין סין וארה"ב השתפר השבוע, לאחר שהנשיא טראמפ אמר שהוא פתוח להסכם ביניים עם הסינים. על פי הדיווחים, סין תפטור כמה מוצרי חקלאות אמריקאיים מהמכסים.  
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות