אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: WeWork שוקלת להנפיק לפי שווי של 10 מיליארד דולר בלבד

דיווח: WeWork שוקלת להנפיק לפי שווי של 10 מיליארד דולר בלבד

לפי רויטרס, חברת חללי העבודה המשותפים צפויה להנפיק בהמשך החודש בנאסד"ק בשווי נמוך בהרבה מהערכת השווי הראשונה שעמדה על 47 מיליארד דולר. מוקדם יותר היום דווח כי החברה תפחית את זכויות ההצבעה של המייסד אדם נוימן

13.09.2019, 18:17 | שירות כלכליסט

הדיווחים סביב ההנפקה המתוכננת של WeWork לא פוסקים. לאחר שמוקדם יותר היום (ו') דווח כי חברת חללי העבודה המשותפים מצמצמת את הזכויות של המנכ"ל אדם נוימן, סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת בשעה האחרונה כי החברה עשויה להנפיק לפי שווי של 10 עד 12 מיליארד דולר בלבד בהנפקה הראשונה לציבור (IPO) - כך מסרו אנשים המעורים בנושא לרויטרס.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בשווי נמוך דרמטית מהערכת השווי של 47 מיליארד דולר שניתנה בינואר וגם מההערכות המאוחרות יותר לשווי של 20-30 מיליארד דולר. מההתלבטויות עולה כי החברה אינה בטוחה כי שינוי כללי הממשל התאגידי שעליה הודיעה היום יספיקו כדי להסיר את חששות המשקיעים מסיכויי הרווחיות הנמוכים. המקורות ציינו כי לא התקבלה כל החלטה וביקשו לא להזדהות מכיוון שהנושא סודי. WeWork לא הגיבה באופן מיידי לבקשת התגובה של רויטרס.

WeWork, צילום: AFP WeWork | צילום: AFP WeWork, צילום: AFP

מוקדם יותר היום דווח כי WeWork תמנה דירקטור עצמאי מוביל עד סוף השנה, ותפחית את זכויות ההצבעה של המייסד אדם נוימן מפי 20 מזכויות ההצבעה של בעל מניות רגיל - לפי 10. מדובר בניסיון של חברת שיתוף חללי העבודה להחזיר את אמון המשקיעים, לקראת הנפקתה הציבורית הצפויה החודש. זאת, לאור הדיווחים בשבוע האחרון שלפיהם המשקיע הגדול בחברה, סופטבנק, דוחק בה לדחות את ההנפקה.

We Company, החברה האם של WeWork, מעוניינת לגייס בהנפקה בין 3 ל-4 מיליארד דולר, אך ספגה ביקורת מצד המשקיעים והאנליסטים סביב תשלומים שהועברו למייסד ולמנכ"ל אדם נוימן וסביב המבנה התאגידי המורכב שלה. במסמכים שהגישה היום We Company לרשות ני"ע האמריקאית נכתב כי ההחלטה התקבלה "בתגובה לפידבק של השוק".

עוד נמסר כי אף אחד מבני משפחתו של נוימן לא יישב בדירקטוריון החברה. בנוסף, במקרה שנוימן יילך לעולמו - מחליפו ייבחר על ידי הדירקטוריון. עד היום, הסמכות לבחור מחליף היתה נתונה בידי ועדת שבה היתה חברה, בין השאר, אשתו של נוימן רבקה. WeWork גם אישרה שתירשם בנאסד"ק, שהועדפה על פי מתחרתה, בורסת ניו יורק. החברה צפויה להתחיל להיסחר ב-23 בחודש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

20.
הנזק שעשה נוימן בתשקיף הנחשב למגוכך ביותר שהוצג
לנאסדק אי פעם, לחברות ישראליות שמתכוונות להיות מונפקות שם, הוא עצום... התשקיף שלו מלא אוסף הקשקושים ומריח ממאניה מטורפת של נוימן (כמראה זקוק לטיפול תרופתי) הוא הבדיחה הכי פופולרית היום בנאסדק ובעיתונות הכלכלית בארה״ב...
האמת מהנאסדק  |  14.09.19
18.
סיבוב של הבנקאים
נראה שהבנקאים עשו עליו סיבוב. דחפו לו הלוואות ונתנו לו להגיש תשקיף מגוחח ולהשתגע עם הברנרייט ואז התהפכו עליו עם המשקיעים. עם הסתמכות על 3 מיליארד מהנפקה וקו אשראי של 6 מיליארד מהחתמים רק במקרה של הנפקה אין לחברה באמת אפשרות אלא להנפיק. החתמים בנו את זה והמשקיעים יודעים את זה ועכשיו שוחטים אותו. אין לו כרגע שליטה על התהליך. זה עוד ייגמר יותר נמוך, ויהיה דילול משמעותי בעיקר למייסד. זו הבעיה כשמספרים סיפורים בסוף מי שמספר מאמין בהם בעצמו.
שוק ההון שיעור מספר 1  |  14.09.19
17.
עסקים 2
מה שצריך לעשות זה 1. לא לעבוד בשבת. 2. להתפקס רק על משרדים קו שרינג שיכול להגיע ל 30% מכלל שוק המשרדים תוך 30 שנה (או 2 טריליון דולאר הכנסות עם גידול). 3. לשווק רק בתור דיסרפטור בשוק המשרדים שמגלגל 4 טריליון דולאר שכירויות בשנה (7 טריליון עוד 30 שנה). 4. להגיע ל 40% מהשוק או 850 מיליארד ד הכנסות תוך 30 שנה או פי 280 מההכנסות כיום. שווה ויז'ן פשוט והגיוני לחברה של טריליון דולאר. 5. לחזור להיות עניו. בהצלחה
שוק ההון שיעור מספר 2  |  14.09.19
לכל התגובות