אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סעודיה: שריפות במפעלים של ארמקו לאחר מתקפת רחפנים צילום: רויטרס

סעודיה: שריפות במפעלים של ארמקו לאחר מתקפת רחפנים

ההתקפות בוצעו במחוזות אבקאיק וחורייס, ולטענת ענקית הנפט הושגה שליטה על האש; הסעודים לא חשפו מי עומד מאחורי ההתקפות, אך לאחרונה בוצעו תקיפות מל"ט על מטרות במדינה ע"י המורדים החות'ים בתימן

14.09.2019, 11:45 | שירות כלכליסט

התקפות רחפנים על שני מפעלים של תאגיד הנפט הסעודי ארמקו במחוזות אבקאיק וחורייס במדינה גרמו היום (שבת) שריפות. אולם בחברה הממשלתית הדגישו כי הן תחת שליטה. עם זאת, הסעודים לא חשפו מי עומד מאחורי התקיפות. יש לציין כי המורדים החות'ים בתימן, שנגדם נלחמת סעודיה, ביצעו בתקופה האחרונה התקפות מסוג זה נגד מתקני נפט ומטרות אחרות במדינה.

קראו עוד בכלכליסט

בשלב זה לא ברור מה היו היעדים המדויקים של התקיפה ומה היקף הנזק. בארמקו לא ענו לבקשת תגובה של סוכנות הידיעות רויטרס.

השריפה במתקן ארמקו, צילום: רויטרס השריפה במתקן ארמקו | צילום: רויטרס השריפה במתקן ארמקו, צילום: רויטרס

באבקאיק, המרוחקת 60 ק"מ דרום מערבית למחוז דהראן, נמצא מפעל עיבוד הנפט הגדול בעולם, בעוד שחורייס, המרוחקת עוד 90 ק"מ דרום מערבית משם, נמצא שדה הנפט השני בגודלו במדינה.

 , צילום: רויטרס צילום: רויטרס  , צילום: רויטרס

 , צילום: רויטרס צילום: רויטרס  , צילום: רויטרס

המתיחות באזור גבוהה במיוחד לאחר התקפות שבוצעו ביוני וביולי על מיכליות נפט - התקפות שלטענת ארה"ב וסעודיה עמדה מאחוריהן איראן, שהכחישה את הטענות. 

סעודיה ספגה התקפות נוספות מצד המורדים החות'ים, שפגעו בחודש שעבר בשדה נפט, ובמאי תקפו שתי תחנות קידוח נפט. שתי התקיפות הללו גרמו לשריפות אך לא פגעו בייצור.

התקיפות הנוכחיות מתבצעות בשעה שבארמקו חזרו לתוכנית לבצע הנפקה עוד השנה, זאת במסגרת המאמצים לגוון את הכלכלה הסעודית ולהפחית את התלות בייצוא נפט. החברה מינתה 9 בנקים בינלאומיים לייעוץ והוצאה לפועל של ההנפקה הציבורית הראשונה (IPO). השבוע דווח כי נציגי החברה נפגשו בדובאי עם בנקאים במטרה להאיץ את ההתקדמות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות