אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קלירמרק תרכוש מאי.די.בי את ההלוואה ללפידות צילום: שאול גולן

בלעדי לכלכליסט

קלירמרק תרכוש מאי.די.בי את ההלוואה ללפידות

הקרן מנהלת מגעים מתקדמים לרכישת ההלוואה שאי.די.בי הציעה לאייל לפידות כדי שיוכל לרכוש 5% מכלל ביטוח. לכלכליסט נודע כי הקרן הציעה לשלם 94 מיליון שקל תמורת ההלוואה שתעמוד על 118 מיליון שקל

15.09.2019, 06:59 | גולן חזני

קרן קלירמרק מנהלת מגעים מתקדמים לרכישת ההלוואה שאי.די.בי הבטיחה לאייל לפידות כדי שיוכל לרכוש 4.99% מכלל ביטוח. ל"כלכליסט" נודע כי קלירמרק הציעה לשלם 94 מיליון שקל תמורת ההלוואה – שתעמוד על 118 מיליון שקל. אם וכאשר העסקה תושלם אי.די.בי תרשום הפסד של 24 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

לפידות חתם במאי, במקביל למורי ארקין ויקיר גבאי, על עסקה שבמסגרתה קיבל אופציה לרכישת 4.99% ממניות כלל ביטוח במחיר 47 שקל למניה ובתמורה כוללת של 132 מיליון שקל. רוב התמורה שיביא לפידות תגיע מההלוואה שאי.די.בי הבטיחה להעביר לו, ואת היתרה מביא לפידות, שמשמש כמנכ"ל שיכון ובינוי, מהונו העצמי.

אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באי.די.בי, צילום: סיוון פרג אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באי.די.בי | צילום: סיוון פרג' אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באי.די.בי, צילום: סיוון פרג

ארבעה גופים ניהלו מגעים מול אי.די.בי להעניק חלק מההלוואה ללפידות בסך כ־60 מיליון שקל, אבל בסופו של דבר מעדיפה אי.די.בי לבצע את העסקה במכירת ההלוואה בדיסקאונט, מהלך שיניב לה תזרים גבוה יותר. אי.די.בי תעניק את ההלוואה המלאה ותמכור אותה לקלירמרק או שלחילופין קלירמרק תלווה ללפידות הלוואה מלאה ותקבל 24 מיליון שקל מאי.די.בי.

מי שעלולים להילחם בפתרון זה הם מחזיקי אג"ח מסדרה ט' של החברה שיטענו שהעסקה מיטיבה עם אלשטיין שאמור להקדים הזרמה של 40 מתוך 70 מיליון שקל שמיועדים ל־2020, וזאת על חשבון החברה שתרשום הפסד הון מהמהלך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות