אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זעזוע בפסגות - המנכ"ל ברק סורני עוזב, ראובן קפלן יחליפו צילום: חן גלילי, עמית שעל

זעזוע בפסגות - המנכ"ל ברק סורני עוזב, ראובן קפלן יחליפו

קפלן, לשעבר מנכ"ל עמידר, ייכנס לתפקיד בימים הקרובים; סורני יעזוב לאחר שלוש שנים בתפקיד; בשנתיים האחרונות פסגות נמצאת על המדף ומתמודדת עם אתגרים לא פשוטים כמו פדיונות בקופות הגמל, פרישתה של היו"ר מיכל עבאדי ועזיבות של בכירים נוספים

15.09.2019, 10:31 | רחלי בינדמן

זעזוע בבית ההשקעות הגדול בישראל פסגות - דירקטוריון בית ההשקעות מינה הבוקר (א') למנכ"ל את ראובן קפלן, לשעבר מנכ"ל עמידר, במקום ברק סורני. קפלן ייכנס לתפקידו בימים הקרובים, סורני ימשיך לסייע לבית ההשקעות כיועץ.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר במינוי בזק, כאשר המנכ"ל הנוכחי סורני יעזוב את התפקיד לאחר שלוש שנים בתפקיד ו-21 שנים בקבוצת פסגות. בשנתיים האחרונות פסגות שבבעלות קרן אייפקס נמצאת על המדף ומתמודדת עם אתגרים לא פשוטים כמו פדיונות בקופות הגמל, פרישתה של היו"ר מיכל עבאדי בויאנג'ו  לצד עזיבות של בכירים נוספים.

ראובן קפלן, מנכ"ל פסגות הנכנס, צילום:  ענבל מרמרי ראובן קפלן, מנכ"ל פסגות הנכנס | צילום: ענבל מרמרי ראובן קפלן, מנכ"ל פסגות הנכנס, צילום:  ענבל מרמרי

לפני שבוע וחצי פירסם כלכליסט כי זהבית כהן, יו"ר אייפקס ישראל, מינתה את ארז נחום לתפקיד יו"ר פסגות במקומה של עבאדי בויאנג'ו, שעל תפקודה היו לכהן השגות. נחום, דמות אלמונית למדי בשוק ההון, הוא כיום דירקטור בפסגות וסגן נשיא באייפקס.

זהבית כהן, מנכ"לית קרן אייפקס ישראל, צילום: רמי זרנגר זהבית כהן, מנכ"לית קרן אייפקס ישראל | צילום: רמי זרנגר זהבית כהן, מנכ"לית קרן אייפקס ישראל, צילום: רמי זרנגר

קפלן ניהל את החברה הממשלתית עמידר במשך ארבע שנים וקודם לכן היה במשך שמונה שנים משנה למנכ"ל כלל ביטוח ומנכ"ל כלל בריאות. הוא בנו של אביגדור קפלן, בעברו אף הוא מנכ"ל ובהמשך יו"ר כלל.

מדירקטוריון פסגות נמסר: "ראובן קפלן מביא עמו עשרות שנים של ניסיון במגזר הפרטי, בשוק ההון ובעולם הציבורי. אנו מאמינים שיכולות הניהול המוכחות שלו בתפקידיו המגוונים והניסיון הרב שצבר יסייעו לקבוצה לעמוד בפני האתגרים ולמנף את פעילותה העסקית לטובת העמיתים שלנו".

ראובן קפלן מסר: "אני מבקש להודות לדירקטוריון פסגות על האמון שנתן בי. כבית ההשקעות הגדול והמוביל בישראל על פסגות מוטלת החובה והאחריות לנהל את הכסף של העמיתים שלנו בצורה מושכלת ולאפשר להם לחסוך ולהשקיע בצורה המיטבית למען העתיד שלהם. עובדי ומנהלי החברה ידועים כחוד החנית של שוק ההון ואני מחויב להצעיד את החברה קדימה יחד איתם".

סורני כיהן בפסגות בתפקידים מגוונים, בהם מנהל השקעות בכיר, מנהל הנכסים הלא סחירים, מנכ"ל פסגות ניירות ערך ובשלוש השנים האחרונות מנכ"ל בית ההשקעות. במקביל לכהונתו כמנכ"ל מכהן ברק גם כיו"ר פסגות ני"ע וכיו"ר פסגות קרנות נאמנות.

ברק סורני, צילום: רמי זרנגר ברק סורני | צילום: רמי זרנגר ברק סורני, צילום: רמי זרנגר

סורני מסר: "אני מסיים כהונה ארוכה ומלאת עשייה בבית ההשקעות הגדול והמוביל בישראל. התחלתי את דרכי בשנת 1998 כאנליסט בחברת גמולות, שנרכשה על ידי פסגות בשנת 2008, ואני מסיים את דרכי בקבוצה בגאווה ובסיפוק כמנכ"ל בית ההשקעות הגדול והוותיק בישראל. במהלך שנים אלה, שינה שוק ההון את פניו באופן משמעותי, ואני גאה בעשייה שלנו לשמירה על כספי לקוחותינו במקצועיות, בחדשנות ובאחריות".

סורני הוסיף: "בכל אחד מהתפקידים בהם כיהנתי מצאתי לצדי את האנשים הטובים והמקצועיים ביותר שיש בשוק ההון הישראלי. השנים הללו תהיינה חקוקות בליבי לעד. אני מודה לעובדי ומנהלי פסגות, לדירקטוריון ולבעלי המניות על ההזדמנות להוביל את בית ההשקעות הגדול בישראל. אמשיך ואסייע לבית ההשקעות כיועץ. איחולי הצלחה למנכ"ל החדש ראובן קפלן. אני בטוח שניסיונו הרב יתרום לפסגות ויחד עם עובדי החברה יכבשו פסגות חדשות".

דירקטוריון בית ההשקעות הודה לסורני: "ברק כיהן כמנכ"ל בתקופה מאתגרת עם שינויים רבים, בהם הרפורמה בתעודות הסל, הכניסה לפנסיה הנבחרת, שינויי חקיקה ורגולציה ועוד. ברק כיהן גם כיו"ר בשתי חברות בנות מרכזיות בקבוצה וסייע לה לעמוד באתגרים עימם התמודדה בשנים האחרונות במקצועיות ובאחריות. ברק ימשיך להיות חלק מבית ההשקעות ויכהן כיועץ לבית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות