אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא רק הייטק: הנדסאי אזרחי - מקצוע עם הבטחה

לא רק הייטק: הנדסאי אזרחי - מקצוע עם הבטחה

שכר התחלתי גבוה, אפשרויות התפתחות מגוונות ודרישה גבוהה בשוק הופכים את הנדסאי הבניין / אזרחי לבעלי למקצוע אקטרקטיבי עבור רבים

15.09.2019, 16:00 | בשיתוף מכללת שנקר הנדסאים
זה לא סוד שענף הבניה בישראל נמצא תקופה ארוכה מאוד בכותרות, בין אם מדובר בבניית שכונות חדשות בערים, הרחבות של ישובים ותיקים ואפילו הקמת ישובים חדשים, גם התשתיות ואזורי המסחר והתעסוקה מצטרפים לדרישה ההולכת וגוברת לאנשי מקצוע מיומנים שיוכלו להוביל ולהוציא לפועל את מיזמי הבניה הרבים על מנת לספק את דרישות השוק. לכן לא מפתיע שבשנים האחרונות הדרישה להנדסאי בניין נמצאת במגמת עליה מתמדת.

בעוד הנדסת בניין זה מקצוע שלימודיו נפרשים על פני ארבע שנים, לימודי ההנדסאות נמשכים שנתיים בלבד, ולא כוללים את הנושאים התיאורטיים הנלמדים לתואר מהנדס. רבים רואים בזה יתרון, שכן במשך השנתיים האלה ניתן לרכוש ניסיון עבודה מעשי וכך לצבור ותק במקצוע ועל כן רמות שכר גבוהות יותר.

תחום הנדסת הבניין מתחלק, באופן גס, לתחום התכנון ותחום הביצוע/ניהול/פיקוח. הנדסאים שבוחרים להתמקצע בתכנון מבנים ממשיכים לסמסטר נוסף על השנתיים הבסיסיות. נושאי הלימוד הנלמדים במסלולי הנדסאי הבניין מתמקדים מתחומים העיקריים שתעשיית הבניין מתמקדת בהם נכון להיום, ומוכתבים על ידי מה"ט - המשרד להכשרה טכנולוגית של משרד העבודה והרווחה. במכללת שנקר להנדסאים השיעורים מועברים על ידי מרצים שהם אנשי שטח מנוסים המעבירים את התכנים בהם הם מתעסקים בעבודה. נושא הבטיחות הוא מאוד חשוב ועל כן קיים קורס שלם על בטיחות בבניה ובסיוטמו בחינה ארצית מטעם מה"ט, בלעדיה לא נותן לקבל תעודת הנדסאי בניין.

 

 

לימודי הנדסאות בניין פותחים פתח לתחום רחב ומגוון מאוד, בצמיחה יציבה ועם דרישה מתמדת ליותר ויותר בעלי מקצוע איכותיים שמשתלבים בתחומים רבים בענף הבניה לדוגמא: כמאות, שרטוט, ניהול פרוייקטים, תכנון מבנים, בדק בית ועוד. יתרון נוסף של המקצוע הוא שיש מגוון רחב של תפקידים משרדיים, תפקידי שטח ואפילו כאלה שהם גם וגם, כך שהמקצוע הופך להרבה יותר גמיש, ומציע מגוון רחב של סוגי משרות העונות לצרכיהם המשתנים של אנשי המקצוע.

הסטודנטים במסלול הנדסאי בניין בשנקר הנדסאים מציגים ממוצעי ציונים ואחוזי מעבר בחינות מהמרשימים בארץ. הסוד טמון בצוות ההוראה האיכותי והמנוסה. הלימודים מועשרים בסיורי שטח ותרגולים מעשיים המאפשרים למידה מקיפה ויסודית יותר של הנושאים.

רוב בוגרי המכללה משתלבים בחברות בנייה בתפקיד מנהל פרוייקט, חלקם הופכים לעצמאים, מנהלים חברות לניהול פרוייקטים, חלקם משלימים התמחות לקונסטרוקציה ועובדים כקונסטרוקטורים בחברות או באופן עצמאי.

וכמובן יש בוגרים שממשיכים ללימודים אקדמאים להשלמה לתואר מהנדס.

מאחר ומדובר בתחום שנמצא בצמיחה יציבה לאורך השנים, עם ביקוש הולך וגובר לדיור והתשתיות והשירותים הנלווים, יש דרישה הולכת וגוברת לאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים, והשכר ההתחלתי הוא בהתאם. על פי סקר Alljobs השכר ההתחלתי הממוצע ע"פ הגולשים בתחום הנדסאי בניין עומד על 8,830 ש"ח והמספרים עולים ככל שהותק גדול יותר. יש לזכור, שהשכר ההתחלתי תלוי כמובן בתפקיד. באופן עקרוני אין הרבה הבדל בשכר בין הנדסאי ומהנדס שמשים באותו תפקיד. איכות העבוד, הנחישות וההתמדה הם אלה שיקבעו את שכרו/ה של אחד ואחת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות