אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת Lumen גייסה 8.5 מיליון דולר למדידת חילוף חומרים צילום: עמית שעל

חברת Lumen גייסה 8.5 מיליון דולר למדידת חילוף חומרים

החברה פיתחה מכשיר שמסוגל לנתח את מצב המטבוליזם של הגוף דרך הנשימה, ולספק למשתמשים מידע ערכי על מצבם כדי לשפר ולייעל דיאטות, אימוני כושר ועוד. את סבב הגיוס הובילו H&H ו-Unorthodox Ventures

16.09.2019, 11:14 | מאיר אורבך

חברת Lumen, שפיתחה מכשיר ייחודי למדידת חילוף חומרים בגוף, גייסה 8.5 מיליון דולר. את סבב הגיוס האחרון הובילו חברת H&H שמחזיקה במותגי תזונה ובריאות מובילים ו-Unorthodox Ventures. בנוסף השתתפו בסבב קרן ההשקעות Disruptive, גיגי לוי ועוד מספר משקיעים, מה שהביא את סך ההשקעות בחברה ל-15.5 מיליון דולר. במהלך השנה האחרונה החברה מכרה כ-11,000 מכשירים בסכום של 2.3 מיליון דולר באמצעות קמפיין מימון המונים.

קראו עוד בכלכליסט

Lumen פיתחה מכשיר המודד את המטבוליזם בזמן אמת דרך הנשימה. האפליקציה שלה נתמכת על מערכת לומדת שמתאימה את עצמה למטבוליזם הייחודי של כל משתמש, תוך התחשבות בהעדפות התזונה ואורח החיים שלו. על פי נתונים אלה, Lumen מספקת תוכנית תזונה אישית המותאמת למטרות האישיות של כל משתמש, כגון ירידה במשקל, שיפור הכושר ועוד.

מייסדי החברה מירב ומיכל מור, אבי סמילה, דרור צדר ודניאל טל, צילום: עמית שעל מייסדי החברה מירב ומיכל מור, אבי סמילה, דרור צדר ודניאל טל | צילום: עמית שעל מייסדי החברה מירב ומיכל מור, אבי סמילה, דרור צדר ודניאל טל, צילום: עמית שעל

במהלך השנה האחרונה ביצעה Lumen בדיקות בטא מרובות על קבוצות אוכלוסיה שונות; במהלך בדיקת קבוצת ספורטאים שארכה שמונה שבועות, השימוש ב-Lumen הביא לירידה של 9% משומן הגוף בממוצע לכל משתמש. במהלך בדיקת בטא נוספת, משתתפים שהשתמשו במוצר במשך לפחות שלושה חודשים ירדו בממוצע שלושה ק"ג בחודש. בבדיקות בטא נוספות 79% מהמשתמשים ירדו במשקל בעת השימוש במכשיר.

החברה נוסדה ב-2014 ע״י מירב ומיכל מור, והיזמים אבי סמילה, דרור צדר ודניאל טל. האחיות מור הגו את הרעיון למדידת מטבוליזם בזמן אמת בעת לימודי הדוקטורט שלהן במכון ויצמן. באותה תקופה, שתיהן השתתפו בתחרות IRONMAN. מירב ומיכל ניגשו להכנה לקראת התחרות הזו בצורה מדעית, ובנו תוכנית אימונים ותכנית תזונה מדויקת עבורן. הן שמו לב שיש פער עצום בין הידע על מטבוליזם שקיים באקדמיה לבין הידע והפרקטיקה של אנשים ביום יום. לאחר מחקר שערכו בנושא, הבינו שאם תהיה אפשרות למדידת המטבוליזם בזמן אמת, ניתן יהיה לעזור לאנשים להבין את דרישות ופעילות גופם.

מנכ"ל Lumen, דניאל טל, מסר: ״אנחנו שמחים על הצטרפות המשקיעים האסטרטגים החדשים לחברה. הגיוס הנוכחי יתמוך בצמיחת החברה. אנחנו מחפשים אנשי פיתוח מובילים עם תשוקה לבריאות, כושר ותזונה שיצטרפו לחברה. אחרי 5 שנות מחקר ופיתוח, ומחקרי שימושיות של מאות אנשים בארה״ב ובארץ, אנחנו שמחים להתחיל לספק לאלפי הלקוחות שלנו את Lumen ומחכים בקוצר רוח לראות את השינוי החיובי שהוא יביא בחיים שלהם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות