אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חדש בווטסאפ: אלבומים בדפדפן, נעילה כפולה באנדרואיד צילום: שאטרסטוק

חדש בווטסאפ: אלבומים בדפדפן, נעילה כפולה באנדרואיד

שירות הצ'ט הפופולרי מקבל שורת חידושים, בדמות קיבוץ תמונות וסרטונים לאלבומים בגרסת הדפדפן, יכולת שליחת סטיקרים בשרשרת - ושיפור האבטחה בגרסת האנדרואיד. בנוסף, החליטה החברה להגביל את גודל הקבצים שאפשר להעביר בשירות

16.09.2019, 11:28 | רפאל קאהאן

ווטסאפ צפויה לעדכן את גרסת הדפדפן שלה בשורת תכונות חדשות - כך חשף אתר המפתחים WAbetainfo. התכונה הראשונה מוכרת היטב מגרסת המובייל: קיבוץ תמונות לאלבומים. עד כה, לא היתה זמינה התכונה בדפדפן, מה שיצר קצת בלאגן כשמקבלים מספר תמונות או סרטונים בו זמנית. התכונה הבאה היא יכולת שימוש במספר סטיקרים בו זמנית, במקום לפרסם אחת בכל פעם. הסטיקים לא החליפו את האמוטיקונים, אך עדיין הפכו לרכיב פופולרי באפליקציית הצ'ט, שעכשיו ניתן יהיה להציג כמה מהן ברצף ואף לחבר מהן משפטים. שתי התכונות נמצאות בפיתוח, וצפויות להגיע בקרוב למשתמשים.

קראו עוד בכלכליסט

חידוש נוסף מגיע לגרסת האפליקציות - סריקת טביעת אצבע כדי להיכנס לווטסאפ, כדי למנוע מצב בו מישהו שלקח את הטלפון שלכם יוכל לקרוא הודעות. התכונה הושקה לפני כשלושה חודשים לגרסת האייפון, אך עתה תגיע לאנדרואיד - מערכת ההפעלה של רוב המשתמשים בעולם.

ווטסאפ לדפדפן, צילום: שאטרסטוק ווטסאפ לדפדפן | צילום: שאטרסטוק ווטסאפ לדפדפן, צילום: שאטרסטוק

כמו בנעילה של הטלפון, גם כאן תוכלו לבחור בנעילה לאחר תקופה מסוימת של חוסר פעילות, מיידית, אחרי דקה או אחרי 30 דקות. ניתן לבחור להציג או להסתיר את המידע בהתראות, אך בצ'ט התוכן יוסתר כל עוד הנעילה פעילה. מכיוון שהאפליקציה משתמשת במנגנון הנעילה הפנימי של אנדרואיד, טביעות האצבעות שלכם לא מועברות לשרתי פייסבוק או ווטסאפ.

חידוש אחרון ברשימה הוא תכונת העברת הקבצים דרך האפליקציה: התכונה איפשרה שליחה של קבצים, ועתה יוגבל גודלם ל-100 מגה-בייט. ככל הנראה שווטסאפ הטילה את המגבלה הזו כדי לחסוך מקום בשרתים ואולי כדי למנוע הפצה פיראטית של סרטים, פרקי סדרות, תוכנות ומשחקי וידאו פרוצים. תלונות המשתמשים טרם נשמעו, אךו טלגרם - מתחרתה של ווטסאפ בתחום הצ'ט - מיהרה לעקוץ אותה בטוויטר, ולהזכיר שאצלה מגבלת העברת הקבצים עומדת על 1.5 גיגה-בייט. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות