אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל המטבע הדיגיטלי: חברת הביטוח ליברה תובעת את פייסבוק צילום: רויטרס

פרסום ראשון

בגלל המטבע הדיגיטלי: חברת הביטוח ליברה תובעת את פייסבוק

החברה טוענת להפרת סימן המסחר "ליברה" ותובעת 5 מיליון שקל. עוד דורשת התובעת מפייסבוק שלא לעשות בישראל כל שימוש בסימן המסחר מאחר והדבר מטעה את הציבור לכאורה

16.09.2019, 13:22 | ליטל דוברוביצקי

איימה וקיימה: חברת הביטוח הדיגיטלית ליברה שנכנסה לשוק הביטוח בישראל בסערה לפני למעלה משנה הגישה לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה בסך 5 מיליון שקל נגד פייסבוק ואחרים, זאת בטענה להפרת סימן המסחר "ליברה". עוד דורשת התובעת מפייסבוק שלא לעשות בישראל כל שימוש בסימן המסחר ליברה מאחר שהדבר מטעה את הציבור לכאורה.

קראו עוד בכלכליסט

אתי אלישקוב מייסדת ומנכ"לית ליברה, צילום: עמית שעל אתי אלישקוב מייסדת ומנכ"לית ליברה | צילום: עמית שעל אתי אלישקוב מייסדת ומנכ"לית ליברה, צילום: עמית שעל

ליברה, המיוצגת על ידי עוה"ד ליעד וטשטיין וניב מורן ממשרד ליעד וטשטיין ושות' טוענת בתביעה כי היא היא הבעלים של כל הזכויות בסימן "ליברה". בתביעה נטען כי "לאחרונה יצאה פייסבוק בהודעה דרמטית כי היא מתעתדת להתחיל לפעול בתחום השירותים הפיננסיים ולהשיק בשנת 2020 מטבע דיגיטלי תחת השם ליברה. אם תשתמש בסימן ליברה בישראל היא תפר את סימני המסחר הרשומים של התובעת. אם תפעל פייסבוק תחת הסימן ליברה בתחום השירותים הפיננסיים בישראל, הנזק שייגרם לתובעת יהיה קטסטרופלי, בלתי הפיך ויוריד לטמיון את ההשקעות העצומות (עשרות מיליוני שקלים) בבניית המוניטין לחברת ליברה, שירותי הביטוח של ליברה ועוד". עוד נטען בתביעה כי "מעבר לבלבול ולאנדרלמוסיה, המשמעות השיווקית של חדירה של פייסבוק לשוק הישראלי תחת הסימן ליברה הוא אובדן מיידי של הזהות המותגית של התובעת", נטען.

יש לציין כי התביעה הוגשה לאחר שנשלח מכתב התראה לפייסבוק ביולי האחרון. במסגרת אותו מכתב התראה נטען כי ליברה נדהמה לגלות כי "פייסבוק הודיעה כי היא מתעתדת להשיק מטבע דיגיטלי חדש תחת סימן המסחר "ליברה". כל שימוש בסימן "ליברה" יהווה הפרה בוטה של זכויות הקנין הרוחני של חברת הביטוח ליברה . אין ספק שהשימוש המפר של פייסבוק בסימן המסחר של ליברה יגרום להטעיה נרחבת של צרכנים המכירים את שירותי ליברה ומשתמשים במטבע הדיגיטלי שלה, וכן לקהל הישראלי בכלל אשר נחשף לשני מותגים זהים, דבר העלול לייצר אנדרלמוסיה מוחלטת. צרכנים יניחו שמטבעות "ליברה" של הצדדים הונפקו על ידי אותו גורם". במכתב תגובה כתב אז עו"ד יואב אסטרייכר ממשרד מיתר ליקוורניק, בא כוח פייסבוק כי האחרונה דוחה הטענות נגדה. עוד נטען כי אגודת ליברה שהינו ארגון ללא מטרת רווח בשוויץ הוא הבעלים של הסימן ליברה ויש להפנות הפנייה אליו ולא לפייסבוק. יש לציין כי תביעת חברת הביטוח ליברה הוגשה גם נגד אגודת ליברה.

טרם הוגש כתב הגנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות