אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת Milkit חתמה על עסקה עם סטארבקס בגרמניה צילום: יח"צ

חברת Milkit חתמה על עסקה עם סטארבקס בגרמניה

החברה פיתחה מערכת שמסייעת במזיגה מדויקת של חלב, ומסוגלת לצמצם הוצאות תפעול עבור בתי קפה. העסקה מתמקדת ב-140 סניפים בגרמניה, עם אפשרות להרחבה עתידית אל מיקומים נוספים

16.09.2019, 14:25 | עדי פיק והגר רבט
חברת מילקיט (Milkit) הישראלית חתמה על עסקה עם רשת בתי הקפה הגלובלית סטארבקס - כך אמר לכלכליסט אסף בלנק, מייסד ומנכ"ל החברה. מדובר בשלב זה ב-140 סניפי הרשת בגרמניה, עם אופציה להתרחב בעתיד למיקומים נוספים של הרשת.

קראו עוד בכלכליסט

המערכת שפותחה בחברה מתחברת לשקית חלב גדולה של בין 15-10 ליטר ומוזגת לכד ההקצפה את הכמות המדויקת של החלב הנדרש.

המערכת של מילקיט, צילום: יח"צ המערכת של מילקיט | צילום: יח"צ המערכת של מילקיט, צילום: יח"צ

בשיחה עם כלכליסט במרץ השנה הסביר בלנק: "מזיגה מדויקת מאפשרת לחסוך לפחות 8% מצריכת החלב, ויש עסקים שמדווחים על חיסכון של 15%. בבית קפה שמוזג 100 ליטר ביום, המשמעות של 5% חיסכון היא 150 ליטר חלב בחודש שנחסך. בנוסף אנחנו מורידים ב-85% את האשפה שנוצרת, כי אנחנו משתמשים בשקית גדולה יותר, שמגיעה לגודל אגרוף בסיום התהליך, בניגוד לעשרות קרטוני חלב ביום. גם השלכות החיסכון עצומות: מכמות האוכל שהפרה אוכלת, דרך הגזים שהיא משחררת ועד המשאית שמובילה פחות חלב".

סטארבקס גרמניה נמצאת בבעלות קבוצת Amrest שלה יותר מ-2,200 חנויות ברחבי אירופה, ביניהן יותר מ-400 סניפים של רשת בתי הקפה האמריקאית בשמונה מדינות. מילקיט גייסה עד כה 1.5 מיליון דולר והמוצר שלה כבר נמצא בשימוש רשת קרלטון בתל אביב, בסניפים הגלובליים של רשת מקס ברנר ובסניפי ארומה תל אביב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות