אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוצים לפתוח פאב בירושלים? קבלו מענק של עד 100 אלף שקל צילום: עמית שאבי

רוצים לפתוח פאב בירושלים? קבלו מענק של עד 100 אלף שקל

עיריית ירושלים יצאה בקול קורא למתן המענק, זאת במסגרת מתיחת פנים המיועדת לאזור תלפיות, המאופיין כיום בתעשייה ומוסכים. את מקומם של אלו אמורים לתפוס עסקים מתחום חיי הלילה כמו פאבים, מסעדות ומועדונים

16.09.2019, 14:59 | בילי פרנקל
עיריית ירושלים הודיעה היום (ב') כי יצאה בקול קורא למתן מענק מיוחד בסכום של עד 100,000 שקל, למי שיקימו עסקים בתחום חיי הלילה באזור תלפיות. זאת במטרה להגדיל את מגוון אפשרויות הבילוי של תושבי העיר.

קראו עוד בכלכליסט

המענק פורסם על ידי החברה לפיתוח כלכלי בירושלים, עדן, בשיתוף האגף לקידום עסקים בעירייה. זאת במסגרת מתיחת פנים המיועדת לאזור, המאופיין כיום בתעשייה ומוסכים. את מקומם של אלו אמורים לתפוס עסקים מתחום חיי הלילה כמו פאבים, מסעדות ומועדונים.

אזור התעשייה תלפיות, צילום: עמית שאבי אזור התעשייה תלפיות | צילום: עמית שאבי אזור התעשייה תלפיות, צילום: עמית שאבי

אמיר חכימיאן, מנהל האגף לקידום עסקים בעיריית ירושלים, מסביר כי בשלב זה, המטרה היא לבחור כ-5 בעלי עסקים, שכל אחד מהם יקבל מענק בגובה של עד 100 אלף שקל, ובסך הכל כחצי מיליון שקל. בהמשך, הוסיף, יפורסם קול קורא נוסף לפתיחת עסקים נוספים באזור.

"בסופו של דבר אנחנו רוצים להביא יזמים מירושלים ומחוצה לה, במטרה לעודד את חיי הלילה", אמר. "הסכום הזה אמור לתת דחיפה ראשונית לאנשים מהתחום, שמעוניינים לפתוח עסק בעיר, כשכל המטרה היא להכווין אותם למתחם מסוים מתוך חשיבה אסטרטגית, במטרה להביא לאיזון בין תושבים לעסקים באזור".

בקול הקורא מודגש, כי האחריות להשגת האישורים וההיתרים להקמת בתי העסק והפעלתם, מוטלים במלואם על מגישי הבקשה. בין הדרישות שעליהם להציג במסגרת הקול הקורא נמנים תוכנית רעיונית להקמת בית העסק, הכוללת התייחסות למיקום ולוחות זמנים, תיאור הפעילות המתוכננת בבית העסק, כולל הקונספט, קהל היעד ושעות פעילות, וכן הצעה תקציבית מפורטת בהתאם לסעיפי התכנית המוגשת – כולל התייחסות למקורות מימון נוספים, ככל שישנם.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון, מסר כי "ירושלים פורחת ומתחדשת, בניקיון, בתשתיות, בחינוך ובשרות לתושב. עכשיו החלטתי לחזק יותר גם את חיי הלילה בעיר, ולאפשר מגוון רחב של אפשרויות בילוי לתושבים עי מענק יעודי ליזמים בתחום. אני מתכוון לתת תשומת לב רבה גם לנושא זה ולהזרים אנרגיה נוספת לחיי הלילה ולאזור תלפיות". מנכ"ל עדן, אלון שפייזר הוסיף כי "אזור תלפיות עובר מתיחת פנים משמעותית בימים אלו. מדובר במהלך שיימשך מספר שנים ושבמהלכו, במקביל להמשך התמיכה בעסקים הקיימים, תלפיות תהפוך בהדרגה לחממת היי טק, צעירים, יצירה וחיי לילה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות