אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רגע לפני פסיקת שכר הטרחה בתיק התחנה המרכזית: שלמה נס מבקש להתמנות כנאמן צילום: אוראל כהן

רגע לפני פסיקת שכר הטרחה בתיק התחנה המרכזית: שלמה נס מבקש להתמנות כנאמן

עו"ד נס, שהיה בעבר שותפו של נאמן החברה רו"ח חיים קמיל, מנסה לקבל הסכמה מהמעורבים בהליך שעומד בפני סיום, שהוא יתמנה כנאמן במקום קמיל. לא מן הנמנע שהמהלך להחלפת נאמן לאחר 8 שנים נועד להבטיח למשרד נס שכר טרחה גבוה

16.09.2019, 17:51 | ענת רואה

עו"ד שלמה נס מנסה להשיג הסכמות מהצדדים לתיק הקפאת ההליכים של התחנה המרכזית החדשה בתל אביב (התמח"ת), כך שהוא יתמנה היום כנאמן בתיק, לצד שני הנאמנים הנוכחיים עו"ד יוסי בנקל ורו"ח עליזה שרון.

קראו עוד בכלכליסט

נס מבקש לגבש את ההסכמה למינויו במקומו של רו"ח חיים קמיל, שעד לפני מספר שנים היה שותף במשרד נס אולם עזב את המשרד וגם נס מצידו מיזג את פעילות משרדו למשרד דורון טיקוצקי.

עו"ד שלמה נס, צילום: אוראל כהן עו"ד שלמה נס | צילום: אוראל כהן עו"ד שלמה נס, צילום: אוראל כהן

לכלכליסט נודע כי בימים האחרונים שיגר נס פנייה בכתב לצדדים בתיק וביקש מהם להסכים ל"החלפתו של רו"ח חיים קמיל בתפקידו כנאמן לביצוע הסדר הנושים בעו"ד שלמה נס אשר ישמש כנאמן תחתיו, לצד שני הנאמנים הנוספים". לפי המכתב הדבר מתבקש לאור אילוצים אישיים של רו"ח קמיל. בינתיים עו"ד רונן מטרי הסכים בשם חברת אגד למהלך.

התמח”ת נקלעה להקפאת הליכים בינואר 2012, וקמיל ושרון קידמו הצעת מכירה לבעלת השליטה נצבא. אלא שהשופט מבית המשפט המחוזי מרכז בנימין ארנון סירב לאשר את העסקה הבעייתית, ואז הוא הכניס לתמונה את עו”ד בנקל. בסופו של דבר רכשה נצבא את התמח”ת ב־320 מיליון שקל, ואלה שימשו לפירעון חובות הנושים.

רו"ח חיים קמיל , צילום: אוראל כהן רו"ח חיים קמיל | צילום: אוראל כהן רו"ח חיים קמיל , צילום: אוראל כהן

לא מן הנמנע שהמהלך המוזר להחלפת נאמן לאחר 8 שנים ובעת שהעבודה כבר כמעט הסתיימה, נועדה להבטיח למשרד נס שכר טרחה גבוה, שכן אם יאושר המהלך נס יכנס לתיק בנעליו של קמיל ויהיה זכאי לשליש משכר הטרחה שיפסק בתיק. השכר ישולם עבור עבודה במשך 8 שנים וצפוי להיות גבוה.

יחד עם זאת, ברור שרו"ח קמיל יהיה זכאי לשכר טרחה על עבודתו בתיק גם אם לא יוחלף בנאמן אחר אלא יבקש לצאת מהתיק מסיבותיו הוא.

מבדיקת כלכליסט עולה שקיים ספק אם נאמן יכול להחליט להעביר את תפקידו לאדם אחר, גם אם הוא זוכה להסכמת הצדדים בתיק, מאחר שמדובר במינויו של בית המשפט ולא בשירות פרטי שניתן לסחור בו.

איך ישפיע חוק חדלות הפירעון?

בנוסף חוק חדלות הפירעון החדש קובע את הנהלים למינוי נאמן ולכאורה אם קמיל יוצא מהתיק, על הכונס הרשמי לבחון האם יש בכלל צורך למלא את מקומו ולמנות נאמן שלישי ואם יתברר שיש צורך כזה (סיכוי קלוש שכך יקבע בתיק התמח"ת בו העבודה כבר כמעט נגמרה), הרי שהמינוי צריך להיעשות לפי הנוהל מתוך רשימות הכנ"ר ולא לפי החלטתו של עו"ד נס.

התחנה המרכזית החדשה בת"א (ארכיון), צילום: עמית שעל התחנה המרכזית החדשה בת"א (ארכיון) | צילום: עמית שעל התחנה המרכזית החדשה בת"א (ארכיון), צילום: עמית שעל

מבדיקת כלכליסט עולה עוד כי מזה 6 שנים מקבלים שלושת הנאמנים בתיק שכר טרחה חודשי קבוע שעומד על כ-40,000 שקל לכל אחד מהם, לפני מע"מ. 

  

ביוני 2018 פורסם בכלכליסט כי הנאמנים בנקל ושרון הגישו הודעה לביהמ"ש וממנה עלה שקמיל ניתק עימם קשר. הם כתבו כי הוא סיים את עבודתו במשרד נס ומאז אינו מגלה כל עניין או יוזמה בנעשה בתיק. קמיל מצידו מיהר להגיב וטען כי מדובר ב"ניסיון בלתי מוצלח" להדיח אותו.

בפועל ואף שהעבודה המורכבת בתיק התמח"ת הסתיימה מזמן, תשלום השכר החודשי לא הופסק. ככל הידוע רוב התשלומים עבור חלקו של קמיל הועברו אליו למשרד נס, אך ייתכן כי לאחרונה החלו התשלומים לעבור במישרין לרו"ח קמיל.

מטעם משרד עו"ד דורון, טיקוצקי, קנטור, גוטמן, נס, עמית גרוס ושות' נמסר בתגובה: "לא הוגשה בקשה כזו לביהמ"ש".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות