אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יום לפני החלטת הפד: טראמפ מגביר את לחצו להורדת הריבית לרמה אפסית צילום: רויטרס

יום לפני החלטת הפד: טראמפ מגביר את לחצו להורדת הריבית לרמה אפסית

נשיא ארה"ב ניצל את ההתקפות על תעשיית הנפט הסעודית בסופ"ש, כדי להעביר ביקורת נוספת נגד ההחלטה הצפויה של הבנק הפדראלי המרכזי והעומד בראשו ג'רום פאוול - בנוגע להורדה נוספת של הריבית ואמר כי "אין להם שום מושג"

17.09.2019, 11:53 | שירות כלכליסט

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ניצל את ההתקפות על תעשיית הנפט הסעודית בסוף השבוע כדי לחזור ולהעביר ביקורת נגד הבנק הפדראלי המרכזי. בצמד ציוצים שפרסם ביום שני, תהה טראמפ האם הפד "ייכנס אי פעם למשחק", וטען כי לבנק המרכזי ולעומד בראשו, ג'רום פאוול "אין שום מושג".

קראו עוד בכלכליסט

הוא המשיך וקרא לפאוול להוריד את הריבית, בטענה שלדולר חזק יש השפעה שלילית על היצואנים האמריקאים. "ועכשיו, בנוסף לכל הפגיעה בנפט", צייץ. "הורדה גדולה בריבית. תמריצים!"

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, צילום: AP נשיא ארה"ב דונלד טראמפ | צילום: AP נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, צילום: AP

הפד הוריד ביולי את הריבית ב-0.25%, לראשונה מזה עשור וההערכה היא כי צפויה הורדת ריבית נוספת, קרוב לוודאי ב-0.25% גם כן, בישיבת קובעי המדיניות השבוע. פאוול מנסה להגן על העצמאות של הבנק, לנוכח ההתקפות החוזרות ונשנות מצד הנשיא.

"מדד המחירים ליצרן בסין התכווץ בשיעור הגבוה ביותר מזה 3 שנים בגלל הפיחות הגדול במטבע בשילוב עם תמריצים מוניטאריים. הפדרל ריזרב לא עוקב? האם הפד ייכנס אי פעם למשחק? הדולר הכי חזק אי פעם! ממש גרוע ליצואנים", צייץ טראמפ.

יו"ר הפד ג יו"ר הפד ג'רום פאוול | צילום: איי אף פי יו"ר הפד ג

"בגלל הפדרל ריזרב ארה"ב משלמת שיעור ריבית גבוה בהרבה לעומת מדינות מתחרות אחרות. הן לא מאמינות כמה מזל יש להן שלג'יי פאוול ולפד אין שום מושג. ועכשיו בנוסף לכל, הנפט נפגע", כתב בציוץ השני.

דוברת הפד סירבה להגיב על הציוצים.

מחירי הנפט זינקו אתמול (ב') על רקע התקיפות שפגעו בייצור הנפט בסעודיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות