אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיעור ההצבעה ממשיך להיות גבוה יותר: 63.7% - לעומת 61.3% באפריל צילום: טל שחר

שיעור ההצבעה ממשיך להיות גבוה יותר: 63.7% - לעומת 61.3% באפריל

אזרחים רבים הגיעו לקלפיות ברחבי הארץ כדי לממש את זכותם הדמוקרטית. יוחאי מנוקדים איחל "בהצלחה לעם ישראל", ואייזיק מכפר סבא ביקש: "שלא נחזור לפרק שלישי"

17.09.2019, 21:28 | ynet
שיעור הבוחרים שמימשו בבחירות 2019 מועד ב' את הצבעתם עד לשעה 20:00 הערב (יום ג') עומד על 63.7%%. מדובר בעלייה של 2.4% לעומת הבחירות באפריל, אז עמד שיעור ההצבעה בשעה זו על 61.3%. 

המספר הכולל של המצביעים עד השעה 20:00 עמד על 4,071,398 לעומת 3,884,636 בבחירות באפריל. מדובר על פער של 186,762 מצביעים.

   פעיל ליכוד ברמת גן, צילום: תומר הדר פעיל ליכוד ברמת גן | צילום: תומר הדר    פעיל ליכוד ברמת גן, צילום: תומר הדר

ההצבעה ב-56 הקלפיות שנפרסו בבתי הסוהר ובמתקני הכליאה של שירות בתי הסוהר הסתיימה ב-20:00. לפי שב"ס, ההצבעה התנהלה בצורה תקינה בכל בתי הכלא וללא אירועים חריגים. שיעור ההצבעה במסגרת שב"ס עומד על כ-70%.

חל מהשעה 7:00 פקדו ישראלים רבים את אלפי הקלפיות שפזורות ברחבי הארץ בבחירות לכנסת ה-22. "תכלס, זה מתיש ומעייף, אבל אין מצב שאני לא מצביעה", אמרה טליה מכפר סבא. גם הילדים שהגיעו לקלפי עודדו לצאת להצביע: "כל אחד משפיע". 

בכפר סבא התייצב בבוקר אייזיק בלנקין, שיצא מהקלפי עם תחושה שמלווה אזרחים רבים: "כולנו חיים באי ודאות ומקווים לטוב. הדאגה הגדולה היא שלא נחזור לפרק שלישי". לדבריו, הוא לא הצביע לאותה רשימה שבה תמך בבחירות הקרובות אלא "התמרכז יותר". 

סגן שר האוצר יצחק כהן ליד קלפי בשדרות, צילום: אביאור אבו סגן שר האוצר יצחק כהן ליד קלפי בשדרות | צילום: אביאור אבו סגן שר האוצר יצחק כהן ליד קלפי בשדרות, צילום: אביאור אבו

גם טליה קליין-פרז הגיעה להצביע בקלפי בכפר סבא, יחד עם התאומים בני החמש קלואי ואיתן. "זו כבר פעם שישית שאני מצביעה השנה, יחד עם הבחירות המקומיות והפריימריז. אני חסרת תקווה – אבל אין סיכוי שאני לא מצביעה".

מהקלפי יצאה המשפחה לנצל את יום השבתון כמו שצריך: "עכשיו אנחנו נלך ונטייל בארץ. אני למדתי לא לצפות לכלום. נקווה לטוב, אבל בלי יותר מדי תקוות – כדי שהקריסה לא תהיה מבאסת". 

בחברה הערבית התגייסו רבים כדי לעודד אנשים לצאת לקלפיות ולהצביע. במגזר נשמעו טענות על כך שראש הממשלה בנימין נתניהו והימין "מעבירים תמונה שקרית" לגבי נתוני ההצבעה ביישובים הערביים ואומרים שהיא גבוהה. לדעתם, כל מה שנאמר מטרתו להשאיר את האנשים בבית. "הפעם כולם צריכים להצביע ולא לזלזל", אמר אמין חאג' יחיא, תושב טייבה.

מוחמד ג'באלי, אף הוא תושב טייבה, אמר: "אני ממליץ לכל מי שלא יצא עדיין להצביע שייצא עכשיו. הקול שלו חשוב מאוד למדינה הזאת".

אדי כטיב, תושב קלנסווה, אמר: "על האזרחים הערבים להיות אחראים ולצאת בלי להסס". מרים מחאמיד, תושבת אום אל-פחם, סיפרה: "האמת, הייתי נגד ההצבעה, אפילו קראתי להחרים את הבחירות, אבל היום חשבתי טוב והחלטתי לצאת ולהצביע". 

בתוך כך, יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, החליט אחר הצהריים לעצור את ההצבעה בארבע קלפיות ביישוב ירכא בגליל בעקבות חשד לאי סדרים. באחת מהן נתפסו חשודים בעת ניסיון להכניס מעטפות הצבעה לתיבת הקלפי. הם עוכבו לחקירה. 

בעקבות כך מתבצעת ספירה של מספר המעטפות באותן קלפיות לעומת מספר הבוחרים בהן. עם תום הבדיקה תחודש ההצבעה בארבע הקלפיות, והיא תימשך רק בהן עד לחצות. 

במקביל, במשטרה התקבל דיווח על חשד שלפיו מצביע ניסה לשלשל כמה מעטפות לקלפי בעיר רהט בנגב. האיש עוכב לחקירה בחשד להטיית הבחירות.

בנוסף, השופט מלצר הודיע על החלטתו להכשיר פתקי הצבעה שבהם נמצאו חור מזערי או קשקוש, במקרים שבהם ניכר כי בוצעה השחתה מכוונת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות