אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"אין מקורות מימון": הכונסים של חברת התאורה של גיל טייכמן ביקשו שלא להפעילה צילום: רלי אברהמי

"אין מקורות מימון": הכונסים של חברת התאורה של גיל טייכמן ביקשו שלא להפעילה

הכונסים פנו בבקשה דחופה למימוש נכסי החברה, שנקלעה לחובות של כ-20 מיליון שקל; זאת לאחר שהתברר כי אין לחברה מקורות לצורך הפעלתה

18.09.2019, 12:35 | ליטל דוברוביצקי

כמה ימים לאחר שמונו, הגישו היום (ד') כונסי הנכסים של חברת התאורה "גיל טייכמן – מערכות עיצוב תאורה", בקשה לבית משפט המחוזי בת"א שיאשר להם שלא להפעיל את החברה כעסק חי, בין היתר בהיעדר מימון להפעלה. זאת לאחר שנקלעה לחובות של 20 מיליון שקל.

במקביל, ביקשו הכונסים מבית המשפט להורות להם לנקוט בהליכי מימוש דחופים ביחס לנכסי החברה וכן לפרסם הזמנה להציע הצעות לרכישת הציוד, המוניטין של החברה שבבעלותו ובניהולו של טייכמן, ויתר נכסיה.

קראו עוד בכלכליסט

הכונסים, עו"ד מור נרדיה ממשרד לוי טילר, נרדיה, הר-צבי, ברא"ז ושות' ועו"ד אסף שמרת ממשרד א. שמרת ושות', ציינו כי "מבדיקה שערכו בסיוע רו"ח מטעמם עולה כי בעת היותה של החברה עמדה עלות ההפעלה החודשית של החברה על סך של כ-1.3 מיליון שקל...בידי החברה אין מקורות כלשהם למימון הפעלה כגון יתרות זכות בחשבון בנק או חובות לקוחות שניתן לגבותם מיידית. לאור נימוקי הבקשה מתבקש בית משפט לאשר לכונסי הנכסים שלא להפעיל את החברה למעט המשך הפעלת שני פרויקטים".

גיל טייכמן מעצב תאורה, צילום: רלי אברהמי גיל טייכמן מעצב תאורה | צילום: רלי אברהמי גיל טייכמן מעצב תאורה, צילום: רלי אברהמי

מדובר בשני פרויקטים גדולים של החברה המתקיימים ממש בימים אלו, פרויקט אחד נקרא "בעקבות הלוחמים" המבוצע עבור משרד הביטחון והשני נקרא "ירושלים -גיא בן הינום".

כזכור, ביום חמישי שעבר בית המשפט המחוזי בתל אביב מינה כונסי נכסים לחברת התאורה. זאת בעקבות בקשת כינוס נכסים שהגישו בנק דיסקונט בשל חוב של כ-1.8 מיליון שקל ובנק הפועלים בשל חוב של כ-3 מיליון שקל. לטענתם, החברה ציינה כי חובותיה מסתכמים בכ-20 מיליון שקל לגורמים שונים, מתוכם 6 מיליון שקל לבנקים שונים.

מדובר בחברה פרטית מהגדולות בארץ בתחום התאורה אשר נוסדה בחודש ספטמבר 1994 ועוסקת בתחום הייזום, עיצוב וביצוע של מערכות תאורה, תשתיות

חשמל, מיזמים ופרויקטים טכנולוגים גדולים. החברה נתנה שירותים מעבודות פרטיות קטנות ועד לפרויקטים לאומיים ייחודיים.

החברה העסיקה עד לאחרונה כ-30 עובדים נוסף על קבלני משנה.

החברה מיוצגת על ידי עו"ד חיות גרינברג שהגיבה בשבוע שעבר לאחר מינוי הכונסים ואמרה: "זהו בהחלט יום עצוב לאיש שמרבית שנותיו האיר לאנשים את העולם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות