אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וירג'ין קוראת תיגר על בריטיש איירווייס: תפתח 84 קווים חדשים צילום: ויקיפדיה

וירג'ין קוראת תיגר על בריטיש איירווייס: תפתח 84 קווים חדשים

חברת התעופה וירג'ין אטלנטיק שמתחילה לטוס לישראל בשבוע הבא רוצה להפוך לחברת התעופה השנייה בגודלה בבריטניה ולעצור את אחיזת החנק של קבוצת IAG של בריטיש

18.09.2019, 16:39 | דני שדה

חברת התעופה וירג'ין אטלנטיק שמתחילה לטוס לישראל בשבוע הבא קוראת תיגר על קבוצת IAG, הבעלים של בריטיש איירווייס ומכריזה כי הגיע הזמן לעצור את אחיזת החנק של הקבוצה, שגרמה בקיץ האחרון סבל רב לרבבות נוסעים.

מנכ"ל החברה, שי ויס, חשף אתמול את תוכניות ההתרחבות של החברה תוך הוא מציין כי בכוונתה להפוך לחברת התעופה השניה באנגליה. החברה מתכוונת להגדיל ב-84 את מפת הנתיבים שלה באנגליה, אירופה וביעדים בינלאומיים רבים אחרים מיד לאחר שתושלם בנייתו של מסלול ההמראה השלישי בנמל הית'רו.

קראו עוד בכלכליסט

שי ויס מנכ"ל חברת התעופה וירג שי ויס מנכ"ל חברת התעופה וירג'ין אטלנטיק | צילום: Virgin שי ויס מנכ"ל חברת התעופה וירג

"מעולם לא היה צורך בתחרות אפקטיבית בנמל התעופה הי'תרו כפי שהיה בקיץ האחרון כאשר רבבות מטיילים נפגעו מהשליטה של שדה התעופה על ידי קבוצת תעופה אחת במשך זמן רב מדי", אמר ויס. לדבריו, הקמת מסלול ההמראה השלישי בשדה התעופה היא הזדמנות של פעם בחיים לשנות את הסטטוס קוו וליצור מוביל שני שיביא להוזלה בתעריפים, יעניק לנוסעים בחירה אמיתית וכן יתן לבריטניה הזדמנות אמיתי להגביר את קשרי הסחר וההשקעות שלה ברחבי העולם", אמר וקרא לשנות את האופן שבו מוקצים כיום ה'סלוטים' בנמל התעופה.

לדבריו, תאגיד התעופה IAG (הבעלים, בין היתר של בריטיש ואיבריה) שולט בכ-55% מכלל ההמראות והנחיתות בהי'תרו וכך גם האחוז שלו ב'סלוטים'. זאת כאשר לאף חברה אחרת אין יותר מאשר 5% מה'סלוטים' של שדה התעופה.

ויס ציין, כי השנה חוותה החברה צמיחה משמעותית וזו כוללת פתיחה של שלושה מסלולים חדשים מהית'רו: תל אביב, מומביי וסאו פאולו. הוא ציין גם את התוספת החדשה לצי החברה, מטוס האירבוס A350 וכן מטוסים אחרים שהחברה מצטיידות בהם והדגיש כי כיום לחברה יש את אחד הציים הצעירים, הנקיים והירוקים ביותר בשמיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות