אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
על גגות פריז מוקמת החווה האורבנית הגדולה בעולם צילום: Valode end Pistre Architectes Atlav AJN

על גגות פריז מוקמת החווה האורבנית הגדולה בעולם

בקצה רובע המארה מקימים את החווה שתספק חומרי גלם לכל דרום מערב העיר

19.09.2019, 08:06 | רעות ברנע

כחלק מהמגמה ההולכת ומתפשטת של החזרה לטבע, ה”Farm-to-Table”, הולכות וצצות יותר ויותר חוות, גם במרכזי הערים הגדולות בעולם. בתחילת השנה הבאה (2020), תושק בפריז החווה האורבנית הגדולה ביותר בעולם. החווה, ששטחה יהיה כ-14,000 מ”ר, תוקם על גג בניין בן שש קומות שמשמש כמרכז תרבות בדרום מערב העיר, בקצה מחוז המארה.

הדמיית החווה על גגות פריז, צילום: Valode end Pistre Architectes Atlav AJN הדמיית החווה על גגות פריז | צילום: Valode end Pistre Architectes Atlav AJN הדמיית החווה על גגות פריז, צילום: Valode end Pistre Architectes Atlav AJN

"הרעיון הוא לייצר מודל גלובלי לחקלאות עירונית בר-קיימא” מסבירים אנשי חברת “אגרופוליס” שאחראיים להקמתה לגרדיאן הבריטי. “אנחנו נגדל בה חומרי גלם איכותיים בלבד, שיגדלו ע”פ עונות השנה, והכל בליבה של פריז”. החווה החדשה תכיל בשטחה גם מסעדה ובר עם 300 מקומות ישיבה, שתאפשר תצפית פנורמית על כל האזור, וכמובן תשתמש בחומרי הגלם שיגדלו בשטחה. מלבד למסעדה עצמה תספק החווה את גידוליה החקלאיים לכל אזור דרום-מערב העיר בכל פלטפורמה שהיא: מסעדות, בתי מלון וגם משלוחים של ארגזי ירקות ללקוחות פרטיים. כך, בשאיפה, הם יפחיתו את המרחק והדרך אותה עושים חומרי הגלם בדרך כלל מהחווה ועד ללקוח. במקביל, תספק החווה תכניות חינוך והעשרה שונות בנושא חקלאות אורבנית כמו סדנאות, סיורים ואירועים חד-פעמיים. הקמת החווה היא חלק ממהלך גדול הרבה יותר שמתרחש בבירה הצרפתית, שלקחה על עצמה להיות העיר עם הכי הרבה “גגות ירוקים” בעולם. לגגות יש גם יעילות סביבתית - בקיץ הם יוצרים אפקט מקרר ובחורף הבניינים הללו דורשים פחות אנרגיה בכדי לחמם את החללים השונים שבו. במקביל, הם משמשים כמקום לקינון של ציפורים, ובימים גשומים הם אוגרים את מי הגשם ומצמצמים את התפשטות המים ברחובות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות